Kąpielisko Arkonka w Szczecinie zamknięte do odwołania z powodu bakterii

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. 526663 /zdjęcie ilustracyjne

Kąpielisko Arkonka w Szczecinie zamknięte do odwołania z powodu bakterii

2022-06-28 12:07

Kąpielisko Arkonka w Szczecinie zamknięte do odwołania. Po weekendzie zrobiono badania wody, które wykazały obecność bakterii ropy błękitnej we wszystkich basenach.

O sytuacji na kąpielisku Arkonka w Szczecinie poinformował we wtorek (28 czerwca) Zakład Usług Komunalnych. Jak podaje PAP, badania przeprowadzone przez laboratorium wykazały obecność bakterii ropy błękitnej we wszystkich nieckach basenowych. "Już dzisiaj rozpocznie się mocne chlorowanie i obniżanie Ph wody. Nie ma możliwości, by ktokolwiek w niej przebywał. Następnie zlecone zostanie powtórne badanie wody. Na wynik trzeba będzie poczekać 2-3 dni. Jeśli w próbkach nie będą namnażały się bakterie – bramki obiektu ponownie zostaną otwarte dla mieszkańców" – poinformował rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie Andrzej Kus.

ZOBACZ TEŻ: Morderstwo na plaży w Marianowie. "Zazdrośnik" Damian za kratami! Mamy zdjęcia

Zabytkowy niemiecki parowóz w Szczecinie. Gratka nie tylko dla miłośników kolei

Jak informował w poniedziałek Zakład Usług Komunalnych, ubiegły weekend był rekordowy pod względem frekwencji. W piątek, sobotę i niedzielę obiekt odwiedziło ponad 16,5 tysiąca osób.

"Plusem tłumów na Arkonce jest zawsze gwarancja doskonałej zabawy. Minusem – zwiększone zagrożenie spowodowane zanieczyszczeniem wody" – dodał Kus.

CZYTAJ: Olbrzymi mors arktyczny wylegiwał się na plaży w Łazach. Nie miał prawa tam być!

W tym sezonie z powodu bakterii ropy błękitnej kąpielisko Arkonka po raz drugi zostało wyłączone z użytku.

Sonda
Umiesz pływać?
Nasi Partnerzy polecają