Kamień Pomorski. Dawid J. przyznał się do zabicia pięknej Magdy. Jest pierwsza decyzja sądu

i

Autor: DOMIN Kamień Pomorski. Dawid J. przyznał się do zabicia pięknej Magdy. Jest pierwsza decyzja sądu

Kamień Pomorski. Dawid J. przyznał się do zabicia pięknej Magdy. Jest pierwsza decyzja sądu [ZDJĘCIA]

Dawid J., który przyznał się do zamordowania 18-letniej Magdaleny M. decyzją Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim trafił na trzy miesiące do aresztu - poinformował PAP we wtorek, 1.06.2021, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie. Magda zaginęła w poniedziałek, 24 maja. Jej ciało nastolatki znaleziono w niedzielę, 29-latek miał ją udusić i ukryć ciało w lesie.

Dawid J. przyznał się do zabicia Magdy M. Mężczyzna trafi do aresztu

Rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie, Michał Tomala, poinformował we wtorek (1.06.2021) o tym, że sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Dawida J. m.in. ze względu na zagrożenie surową karą. Podejrzanemu mężczyźnie grozi od 8 lat do dożywotniego więzienia - informuje PAP.

Zobacz koniecznie: Kamień Pomorski: Babcia zamordowanej 18-letniej Magdy zalewa się łzami. Mówi o bezczelności matki

Ciało Magdy M. znaleziono w lesie. Dawid J. przyznał się do morderstwa

Ciało zaledwie 18-letniej Magdy M. odnaleziono w niedzielę (30.05.2021) w lesie pomiędzy miejscowościami Sulikowo a Świniec, ok. 10 km od Kamienia Pomorskiego.

Magda M. zaginęła 24 maja 2021. 18-latka pojechała do pobliskiego Kamienia Pomorskiego, by zrobić tam zakupy. Po tym, jak wyszła ze sklepu okazało się, że jej skuter się popsuł. Dziewczyna dzwoniła do babci, jednak ta nie słyszała telefonu, a gdy oddzwaniała, nie mogła połączyć się ze swoją wnuczką.

Pomoc w powrocie do domu zaoferował jej Dawid J. To właśnie on stał za gwałtem i morderstwem 13-letniej Sylwii. Sam wtedy miał 14 lat. Trafił do poprawczaka. W wieku 20 lat wyszedł i zamieszkał w Sulikowie, wsi położonej niedaleko rodzinnej wioski Magdy. 

Nastolatka skorzystała z propozycji Dawida J. Wsiadła z nim do auta. W tym momencie ślad po dziewczynie urwał się.

O okolicznościach jej śmierci informował w poniedziałek zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak.

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

Jak podał, kluczowa w tej sprawie była analiza nagrań z monitoringu i danych logowania telefonu; policja zatrzymała 29-letniego Dawida J. Ustalono, że dziewczyna miała problem z uruchomieniem skutera, a mężczyzna zaproponował, że ją podwiezie. W lesie miał ją udusić i ukryć ciało przy korzeniach drzew, przykrywając je liśćmi - przypomina PAP.

Dawid J. usłyszał zarzut zabójstwa, przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale nie podał, jak to zrobił ani czym się kierował.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro potwierdził w poniedziałek wcześniejsze doniesienia prasowe, że Dawid J. był wcześniej karany za gwałt i za morderstwo, którego dopuścił się w wieku 14 lat na koleżance ze szkoły.

Przeczytaj: Dawid J. zgwałcił i zabił pierwszy raz, gdy miał 14 lat. Teraz przyznał się do morderstwa ślicznej Magdy

Kamień Pomorski: Babcia zamordowanej 18-letniej Magdy zalewa się łzami. Mówi o bezczelności matki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany