Jarmark Wielkanocny w Alei Kwiatowej

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Jarmark Wielkanocny w Alei Kwiatowej

Jarmark Wielkanocny wkrótce w centrum Szczecina, a już dziś - w sieci!

2021-02-23 7:49

Do świąt wielkanocnych zostało już kilka tygodni. Warto więc zacząć przygotowania już teraz. Pomimo utrudnień spowodowanych pandemią, w Szczecinie odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Wielkanocnego, podczas którego będzie można zaopatrzyć się w świąteczne produkty. Zanim jednak w centrum miasta pojawią się stragany wypełnione pysznościami i ozdobami, już teraz można wybrać się na zakupy... na jarmarku wirtualnym!

Po sukcesie, jakim okazał się wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy pora na edycję wielkanocną. Przypomnijmy, zimowa odsłona jarmarku to 125 wystawców, prawie 75 tys. wyświetleń oraz 200 tys. interakcji na stronie. A to wszystko przełożyło się na zadowolenie lokalnych przedsiębiorców i satysfakcję odbiorców. Wiosna, którą czuć już w powietrzu, może zwiastować nam tylko jedno – czas zacząć przygotowywać się do Wielkanocy i puste miejsce po świerkowych stroikach wypełnić wielkanocnymi pisankami, zającami i lukrowanymi barankami.

Zobacz też: Czy to już WIOSNA? Pierwsze krokusy zakwitły na Jasnych Błoniach w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Od 22 lutego na platformie jarmark.szczecin.eu znajdziemy szczecińskich przedsiębiorców z wielkanocnym asortymentem. Jarmark Wielkanocny Online to kontynuacja zapoczątkowanego już rok temu programu Szczeciński Lokalny Solidarny. Analogicznie do edycji zimowej odwiedzający będą poruszać się po wirtualnej mapie z konkretnymi alejkami i domkami.

- Po kliknięciu w wybrany, otrzymamy informacje dotyczące oferty oraz możliwości finalizacji zakupów - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Wielkanocne dekoracje, wyborne ciasta czy lukrowe baranki stworzone w Szczecinie będą gościć na naszych świątecznych stołach.

Udział w Jarmarku Wielkanocnym Online jest całkowicie bezpłatny. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby dołączyć do naszej bazy i zaprezentować swoją wielkanocną ofertę mogą zgłosić się do nas za wysyłając maila na adres info@zstw.szczecin.pl. Przypominamy, że platforma jarmark.szczecin.eu nie pośredniczy w zakupach, jest jedynie miejscem prezentującym świąteczny asortyment lokalnych firm. Wirtualny jarmark potrwa od 22 lutego do 9 kwietnia.

Jarmark Wielkanocny w centrum Szczecina

Każdy, kto woli jednak robić zakupy w tradycyjnej formie, również będzie miał na to szansę podczas Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się w centrum Szczecina.

- Już 24 marca w centrum miasta rozpocznie się Jarmark Wielkanocny w wydaniu stacjonarnym - mówi Celina Wołosz. - Na placach Adamowicza i Lotników w drewnianych domkach będzie można kupić m.in.: miody, tradycyjne wędliny, ciasta domowej receptury, ozdobne jajka, palmy, koszyki, stroiki oraz drobne prezenty.

Dzięki wsparciu miasta lokalne firmy będą mogły wynająć stoiska handlowe wnosząc jedynie symboliczną opłatę za domek i opłatę za prąd. W celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa zarówno odwiedzającym jak i wystawcom, na terenie Jarmarku nie będą odbywały się żadne wydarzenia towarzyszące, będzie też obowiązywał zakaz konsumpcji. Jarmark potrwa do 28 marca.

Do udziału zaproszeni są szczecińscy przedsiębiorcy z wszystkich branż – gastronomicy, rękodzielnicy, usługodawcy.

Zobacz też: Proboszcz SIKAŁ na ulicy i zaatakował policjanta. Jest decyzja w sprawie bezwstydnego księdza z Gryfic

Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!