Wieża widokowa w Świnoujściu

i

Autor: Google Street View

Atrakcja turystyczna w KŁĘBACH DYMU! Strażacy interweniowali w centrum Świnoujścia

2021-02-22 7:08

Kłęby gęstego dymu spowiły jedną z największych atrakcji turystycznych Świnoujścia. Strażacy interweniowali w wieży widokowej przy ul. Piłsudskiego. Sytuacja wyglądała groźnie, jednak alarm na szczęście okazał się fałszywy.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. Wieczorem straż pożarna została wezwana na ulicę Piłsudskiego, gdzie znajduje się wieża widokowa, będąca pozostałością dawnego kościoła - informuje portal iswinoujscie.pl. Zabytek był spowity kłębami dymu.

Zobacz też: SIKAŁ na ulicy i zaatakował policjanta. Jest decyzja w sprawie bezwstydnego PROBOSZCZA z Gryfic

Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży, jednak szybko okazało się, że alarm był fałszywy. Wszystkiemu winny był... kominek. Właściciel kawiarni znajdującej się wewnątrz zabytkowej wieży, rozpalił ogień w kominku, z zewnętrznego komina zaczął wydobywać się gęsty dym, co zaniepokoiło okolicznych mieszkańców.

Wieża widokowa przy ul. Piłsudskiego w Świnoujściu jest pozostałością po byłym kościele protestanckim Marcina Lutra. Świątynia uległa częściowemu zniszczeniu pod koniec II wojny światowej. Kościół nie został odbudowany, jednak wieża przetrwała do chwili obecnej i służy jako popularny punkt widokowy. Na parterze znajduje się kawiarnia.

Zobacz też: Szczecin: Ten widok naprawdę SZOKUJE! Drzewa zniknęły z zamkowej skarpy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak dobrze znasz atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Promenada Gwiazd?
Naga kobieta na ulicach Świnoujścia
Nasi Partnerzy polecają