IKEA w Szczecinie. Budowa trwa, a praca szuka człowieka! Kogo potrzebują? [ZDJĘCIA]

2020-10-15 23:13

Wielu mieszkańców Szczecina i okolic z niecierpliwością czeka na wielkie otwarcie sklepu IKEA, który powstaje u zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej. Są również tacy, którzy marzą o pracy dla szwedzkiego koncernu. Teraz mają szansę spełnić swoje marzenia. Trwa nabór pracowników.

Budowa zbliża się do końca

Charakterystyczna hala z niebieską elewacją jest już prawie gotowa. Na zewnątrz, jak i w środku trwają prace wykończeniowe. Wokół przyszłego sklepu powstają również parkingi. Kilka dni temu na fasadzie budynku zawisły charakterystyczne litery układające się w napis IKEA, co ostatecznie utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że otwarcie długo oczekiwanego przez szczecinian sklepu zbliża się coraz większymi krokami.

Praca w IKEA w Szczecinie

Obecnie trwa nabór pracowników. Poszukiwani są pracownicy ds. relacji z klientami, czyli m.in. sprzedawcy, doradcy, pracownicy działu obsługi klienta, a także pracownicy działu przepływu towaru, którzy będą zajmować się m.in. przyjmowaniem dostaw, kompletowaniem zamówień i rozkładaniem towaru na terenie magazynu i sklepu. IKEA oferuje również pracę w gastronomii: kucharzy, pracowników restauracji, bistro i sklepiku z przekąskami.

Przyszłym pracownikom oferowane jest zatrudnienie na umowę o pracę w różnych wymiarach etatu, tanie posiłki, zniżki na zakupu oraz liczne benefity.

Chętni mogą aplikować za pośrednictwem strony internetowej ikea.pl/TwojaStronaPracy.

Mija rok od wbicia pierwszej łopaty

Budowa sklepu szwedzkiej sieci rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. W ciągu zaledwie kilku miesięcy miejsce, w którym jeszcze całkiem niedawno działały salony i warsztaty samochodowe, zmieniło się nie do poznania. Zniknęły poprzednie zabudowania, nie ma już śladu po biurowcu "Polmozbytu". Ich miejsce zastąpiła trzykondygnacyjna hala z charakterystyczną niebieską elewacją. Budowla jest już prawie gotowa, podobnie jak parking dla klientów od strony ulicy Białowieskiej. W inwestycji nie przeszkodziła również epidemia koronawirusa. Prace osiągają zawrotne wręcz tempo.

IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?

IKEA w Szczecinie ma przyjąć pierwszych klientów w pierwszej połowie 2021 roku. Nieoficjalnie mówi się, że pierwsze zakupy zrobimy już w okolicach Wielkanocy. Podobnie jak w pozostałych sklepach, poza zakupami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, będzie można skorzystać z oferty restauracji, a także zjeść słynnego hot-doga za 2 złote (do niedawna kosztował tylko złotówkę).

IKEA w Szczecinie to dwunasty sklep szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszy w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatni taki dużym obiekt. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy