Oder Center w Schwedt

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Galerie handlowe w Szczecinie świecą pustkami. Tymczasem Niemcy zapraszają na "zakupy bez obostrzeń"

2020-11-23 11:04

W ostatnich tygodniach galerie handlowe w Szczecinie wyludniły się. Wszystko wskutek obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa. Tymczasem wystarczy wsiąść w samochód i po około 40 minutach jazdy można w pełni cieszyć się zakupami, zwłaszcza, że już rozpoczęła się przedświąteczna gorączka.

Popularne wśrod mieszkańców Szczecina i regionu, centrum handlowe Oder Center w Schwedt, działa bez większych przeszkód i w mediach społecznościowych zaprasza klientów na świąteczne zakupy. Jak to możliwe, skoro dla Niemiec Polska stała się "obszarem ryzyka" i osoby przekraczające granicę, muszą okazać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu lub przejść kwarantannę?

"W kwestii możliwości przyjazdu na zakupy do Schwedt nic się nie zmieniło" - informują w języku polskim na Facebooku przedstawiciele Oder Center. - "Wiemy, że w Polsce nadal galerie handlowe są zamknięte, a zbliżają się święta. Jeśli planujecie zakup prezentów, który nie jest możliwy przez internet, to nasze Oder Center jest dla Was otwarte!"

Wszystko z powodu wytycznych władz Brandenburgii, gdzie pomimo obostrzeń, dopuszczony został mały ruch granicznych. Oznacza to, że Polacy mogą wjechać na teren tego landu, bez konieczności okazywania zaświadczenia o przeprowadzonym teście. Jest tylko jeden warunek. Pobyt na terenie Brandenburgii nie może przekraczać 24 godzin.

Obecne zasady mają obowiązywać co najmniej do końca listopada. Dotyczą one wyłącznie Brandenburgii. W graniczącej z województwem zachodniopomorskim Meklemburgii Pomorzu Przednim obowiązują wszelkie restrykcje.

Przypomnijmy, od 28 listopada, galerie handlowe w Polsce znów będą otwarte. Jednak zakupy będzie można robić w reżimie sanitarnym.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony w czasie pandemii?
Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają