Floating Arena wciąż zamknięta. Kiedy otwarcie największej pływalni w Szczecinie?

i

Autor: UM Szczecin Floating Arena wciąż zamknięta. Kiedy otwarcie największej pływalni w Szczecinie?

Floating Arena wciąż zamknięta. Kiedy otwarcie największej pływalni w Szczecinie?

2022-02-15 10:06

Mieszkańcy Szczecina mają ostatnio wyjątkowego pecha, jeśli chodzi o dostęp do miejskich pływalni. Na początku listopada 2021 roku został zamknięty 25-metrowy basen w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu, miesiąc później dołączył do niego 50-metrowy basen Floating Arena. O ile na ten pierwszy nie powrócimy już nigdy, gdyż czeka go wyburzenie, to na tym drugim już niebawem powinny rozpocząć się zajęcia. Kiedy to nastąpi?

Wichury, które przetoczyły się nad Szczecinem na początku grudnia 2021 r., zniszczyły elewację największej pływalni w mieście. Floating Arena została zamknięta. Uszkodzony fragment elewacji musi zostać zabezpieczony, by basen mógł zostać ponownie otwarty.

Jak informuje Dariusz Sadowski ze szczecińskiego magistratu, prace budowlane, które mają zabezpieczyć wnętrze pływalni wkraczają w decydującą fazę.

- Basen przygotowywany jest do ponownego otwarcia. Warunkiem koniecznym do udostępnienia użytkownikom Floating Areny jest pewność co do bezpieczeństwa obiektu. Równolegle trwają badania wody basenowej - mówi Dariusz Sadowski.

Czytaj też: Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Zawaliła się ściana pływalni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zabezpieczenie fasady ma zagwarantować osobom korzystającym z pływalni powrót na basen w bezpiecznych warunkach. Jest to jednak tymczasowa naprawa.

- Decyzje dotyczące docelowej naprawy zostaną podjęte na podstawie ekspertyzy, która przygotowywana jest na zlecenie administratora obiektu, czyli Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji - tłumaczy Dariusz Sadowski.

Dokładny termin otwarcia Floating Areny wciąż nie jest jednak znany. Nastąpi to prawdopodobnie jeszcze w lutym, gdy prace budowlane zakończą się i zostaną zaakceptowane przez rzeczoznawcę budowlanego. Uruchomienie pływalni uzależnione jest również od otrzymania pozytywnych wyników badania próbek wody przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie.

Czytaj też: Co dalej z basenem Szczecińskiego Domu Sportu? Jest decyzja po katastrofie budowlanej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Co dalej z "małym" basenem Szczecińskiego Domu Sportu?
Nasi Partnerzy polecają