Dron zadebiutował w zachodniopomorskiej drogówce. Efekt przeszedł oczekiwania [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-03-25 9:17

Policjanci drogówki stosują różne sposoby w walce z piratami drogowymi. Tym razem funkcjonariusze ze Szczecina i Polic po raz pierwszy wykorzystali do swoich działań kamerę umieszczoną w dronie. Efekt przeszedł ich oczekiwania.

Funkcjonariusze tym razem „pod obiektyw” wzięli zachowanie kierowców na drodze wojewódzkiej 115 w rejonie podszczecińskiego Pilchowa, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Po raz pierwszy do ujawniana kierowców popełniających wykroczenia użyto bezzałogowy statek powietrzny, który monitorował zachowania kierujących na drodze. Najważniejszym zadaniem była kontrola relacji pomiędzy kierującymi a pieszymi. Nadzorem objęte były przede wszystkim przejścia dla pieszych, na których ruch nie jest regulowany światłami.

Zobacz też: Szczecin: WYRODNY syn! Gdy matka nie chciała dać mu pieniędzy, groził jej ŚMIERCIĄ!

W trakcie działań kamera z powietrza zarejestrowała siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania oraz obowiązujących przepisów. Kierowcy wyprzedzali na podwójnej ciągłej czy też w rejonie przejścia dla pieszych. Wszyscy, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenie ponieśli konsekwencje w postaci mandatów i punktów karnych.

Zobacz też: Szczecin: Nowy wiadukt zastąpił poniemiecki obiekt. Co słychać na budowie węzła Łękno? [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar dla pijanych piratów drogowych?
Debiut drona w zachodniopomorskiej drogówce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany