Szczecin: Nowy wiadukt zastąpił poniemiecki obiekt. Co słychać na budowie węzła Łękno? [ZDJĘCIA]

2021-03-23 15:21

Budowa wiaduktów, roboty kolejowe i drogowe, pielęgnacja zieleni - na budowie węzła Łękno dzieje się sporo, chociaż do zakończenia prac zostało jeszcze trochę czasu. Od środy kierowców czekają też kolejne zmiany.

Widoczna jest konstrukcja nowego wiaduktu, który powstaje w miejscu dawnego poniemieckiego obiektu w pobliżu skrzyżowania z ul. Traugutta.

- Trwa na niej montaż prowadnic, elementów odwodnienia oraz osłon kablowych - informuje Piotr Zieliński z urzędu miasta. - Wykonywana jest również pielęgnacja betonu. Z kolei przy murze oporowym obiektu biegnącego nad linią kolejową, wykonywane były prace przy deskowaniu i zbrojeniu schodów.

Zobacz też: Tańsze bilety i nowe linie autobusowe w centrum Szczecina. Którędy pojadą autobusy 90 i 95?

Na ul. Zaleskiego trwa układanie chodnika i jego obrzeży. Na al. Wojska Polskiego rozkładana jest podbudowa zasadnicza ścieżek rowerowych. W ramach robót kolejowych, na drugim torze profilowano warstwę ochronną i wymieniano grunt.

- Wykonawca realizuje również prace związane z zielenią - dodaje Piotr Zieliński. - Trwa zrywanie darniny, wykonywane jest plantowanie i grabienie ziemi pod trawniki.

W związku z pracami brukarskimi, od środy, 24 marca na skrzyżowaniu ul. Moczyńskiego z ul. Pawła Jasienicy wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia prac na tym fragmencie inwestycji.

Zobacz też: Szczecińska Kolej Metropolitalna zagrożona? Piotr Krzystek pisze do PKP PLK

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych do zrealizowania inwestycji drogowych w tej perspektywie unijnej. Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę poziomowego skrzyżowania przy alei Wojska Polskiego. Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Prace przy budowie Węzła Łękno mają się zakończyć w drugiej połowie bieżącego roku.

Sonda
Często stoisz w korkach?
Obywatelskie zatrzymanie podejrzanego o pedofilię w centrum Szczecina