Potworna zbrodnia

Dawid J. zgwałcił i zamordował 18-letnią Magdę. Jest wyrok dla bestii z Sulikowa

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. 18-letnia Magda ze Świńca (woj. zachodniopomorskie), miała przed sobą całe życie. Niestety zginęła z rąk potwora, który w przeszłości dokonał już podobnego czynu. Mężczyzna odpowiadał już za gwałt i morderstwo 13-latki. Miał wtedy zaledwie 14 lat, przez co uznany został za najmłodszego gwałciciela w Polsce. Dawida J. w końcu dosięgła sprawiedliwość. Sąd wydał wyrok dla bestii z Sulikowa.

Pojechała po zakupy dla swoich dziadków

Do tragedii doszło prawie dwa lata temu. Magdalena M. zaginęła 24 maja 2021 roku. 18-latka wyjechała z rodzinnego domu w Świńcu do Kamienia Pomorskiego, by zrobić zakupy dla swoich dziadków. Nie wróciła. Rodzina zgłosiła jej zaginięcie. Po tygodniu poszukiwań, w niedzielę, 30 maja, w lesie dokonano potwornego odkrycia. W zaroślach znaleziono ciało młodej kobiety. To była zaginiona Magda.

W toku śledztwa ustalono, że mordercą był 29-letni Dawid J. Mężczyzna miał zaoferować dziewczynie podwiezienie do domu. Jej skuter odmówił posłuszeństwa, więc 18-latka skorzystała z pomocy i wsiadła do auta mężczyzny. Niestety okazało się, że była to jej ostatnia podróż. Dawid J. zgwałcił ją i zamordował, a ciało ukrył w zaroślach. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Przyznał się do popełnionej zbrodni.

Bestia usłyszała wyrok

"Najmłodszy gwałciciel w Polsce"

Jak się okazało, to nie była pierwsza zbrodnia dokonana przez Dawida J. W 2006 roku, gdy miał zaledwie 14 lat, zgwałcił i zamordował 13-letnią Sylwię C. Z powodu tej zbrodni uznany został za najmłodszego gwałciciela w Polsce. Za swój czyn trafił do poprawczaka. W wieku 20 lat wyszedł i zamieszkał w Sulikowie, wsi położonej niedaleko rodzinnej wioski Magdy.

Pogrzeb 18-letniej Magdy odbył się w sobotę, 5 czerwca 2021 roku, w Gostyniu w powiecie kamieńskim. Dziewczyna została pochowana na tym samym cmentarzu, co poprzednia ofiara Dawida J., zaledwie kilkadziesiąt metrów od grobu zamordowanej w 2006 roku Sylwii. W ostatnim pożegnaniu brały udział tłumy pogrążonych w żałobie bliskich, sąsiadów, znajomych i kolegów z Liceum im. Chrobrego w Gryficach, gdzie uczęszczała Magda. Na grobie tragicznie zmarłej 18-latki złożono setki kwiatów. Kondolencje dla rodziny zamordowanej nastolatki złożył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Wyrok dla potwora z Sulikowa

Dawid J. został oskarżony o zabójstwo i zgwałcenie Magdaleny M. Proces rozpoczął się we wrześniu 2021 roku, w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Mężczyzna miał usłyszeć wyrok już w grudniu 2022 roku. Tak się jednak nie stało, gdyż na sali sądowej nie pojawiła się biegła z dziedziny seksuologii. Rozprawę odroczono do 19 stycznia, jednak i tym razem wyrok nie zapadł. Proces zakończył się 22 marca 2023 roku, odczytaniem mów końcowych. Na wyrok trzeba było jednak poczekać kolejnych kilka dni.

28 marca 2023 Sąd Okręgowy w Szczecinie pod przewodnictwem sędzi Ewy Boruckiej podjął ostateczną decyzję i ogłosił wyrok dla potwora z Sulikowa. Dawid J. został skazany na karę dożywotniego więzienia, z możliwością ubiegania się o zwolnienie warunkowe po 35 latach. Skazany ma odbywać karę w ośrodku terapeutycznym. Musi też zapłacić 300 tysięcy złotych odszkodowania dla rodziny swojej ofiary. Dawid J. nie był obecny podczas odczytywania wyroku.

Wyrok nie jest prawomocny.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany