Cztery razy mu się udało. Za piątym wpadł. Włamywacza ze Szczecina czekają spore kłopoty

i

Autor: fbhk / CC0 / pixabay.com Cztery razy mu się udało. Za piątym wpadł. Włamywacza ze Szczecina czekają spore kłopoty - zdj. poglądowe

Cztery razy mu się udało. Za piątym wpadł. Włamywacza ze Szczecina czekają spore kłopoty

2021-08-24 10:09

Wchodził do mieszkań przez okna, jego łupem padały m.in. komputery, telefony, biżuteria i gotówka. Cztery razy mu się udało. Za piątym razem na gorącym uczynku złapał go właściciel lokalu. 21-letniego włamywacza czekają teraz spore kłopoty i długa odsiadka.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód zakończyła śledztwo w sprawie włamań do mieszkań, których w okresie od 15 lutego do 4 marca dopuścił się 21-letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna czterokrotnie włamał się do mieszkań, za piątym razem wpadł na gorącym uczynku, bo nie przewidział, że w upatrzonym lokalu będzie przebywał jego właściciel.

- Mężczyzna dostawał się do wnętrza pomieszczeń po uprzednim pokonaniu przeszkód w postaci okien, które podważał, wyłamywał bądź otwierał - tłumaczy prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Przedmiotem zaboru był m.in. sprzęt elektroniczny i fotograficzny, komputery, telefony komórkowe, biżuteria oraz pieniądze.

Czytaj też: Węgorzyno: Poszedł do apteki. Zamiast recepty wziął... młotek!

Łącznie łupem 21-latka padły przedmioty o wartości ponad 25 tysięcy złotych. Jak się okazało, mężczyzna miał już doświadczenie w swojej działalności przestępczej. W przeszłości był już karany.

21-latek trafił do aresztu. Prokurator dokonał również zabezpieczenia majątkowego na jego mieniu.

- Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa na podstawie art. 279 § 1 kk (kradzież z włamaniem - red.) grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat - dodaje prok. Alicja Macugowska-Kyszka. - Natomiast w przypadku przestępstw popełnionych w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do lat 15.

Czytaj też: Szczecin: Utrudnienia na kolei. Dlaczego nie jeżdżą pociągi do Niemiec?

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu