Burza w Szczecinie

i

Autor: ESKA INFO Szczecin Burza w Szczecinie

CZERWONY ALERT dla Szczecina i regionu. Nadchodzi ZAŁAMANIE POGODY!

2021-06-30 14:58

To może być bardzo niebezpieczny wieczór i noc. Instytut Meteorologii i Gospodarki Morskiej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia dla kilku powiatów Pomorza Zachodniego. Nadchodzi gwałtowne załamanie pogody. Możliwe są burze, intensywne opady deszczu i gradu, a także bardzo silny wiatr.

Ostrzeżenie trzeciego - najwyższego stopnia dotyczy następujących powiatów: polickiego, kamieńskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego oraz Szczecina i Świnoujścia. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym - od 90 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Na pozostałym obszarze województwa zachodniopomorskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, czyli pomarańczowy alert.

Czytaj też: Dramat golasów. Słynna NAGA plaża nad Bałtykiem przestanie istnieć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Warto więc zabezpieczyć wszelkie przedmioty, które mogą zostać uszkodzone wskutek gwałtownych zjawisk atmosferycznych lub zagrażać bezpieczeństwu. Lepiej nie pozostawiać zaparkowanych samochodów pod drzewami, a z balkonów i tarasów zabrać przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.

Ostrzeżenia obowiązują od godzin popołudniowych w środę, 30 czerwca 2021 r. do wczesnych godzin porannych w czwartek 1 lipca 2021 r.

Czytaj też: "Paragony grozy": Zachodniopomorscy przedsiębiorcy odpowiadają na hejt. "Nie ma na to naszej zgody"

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Nasi Partnerzy polecają