Połamane drzewa w Szczecinie

i

Autor: Domin Skutki wichury w Szczecinie

Czerwony alert dla Pomorza Zachodniego. Tornado i "ekstremalnie silne burze"

2022-02-16 13:16

To będzie niespokojna noc dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągnąć nawet 120-130 km/h. Możliwe są nawet tornada i "ekstremalnie silne burze".

Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano najwyższe w trzystopniowej skali ostrzeżenie przed silnym wiatrem, czyli tzw. "czerwony alert". Porywy wiatru osiągające prędkość do 110 km/h, a nad ranem nawet do 120 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od północy w nocy ze środy na czwartek (16-17.02.2022) do godzin popołudniowych w czwartek (17.02.2022). Wszystkiemu winny jest niż Dudley, który przesuwa się w stronę Polski z kierunku Morza Północnego. Huraganowy wiatr może łamać i wyrywać drzewa, uszkadzać linie energetyczne czy zrywać dachy.

Czytaj też: Tak wygląda największy cmentarz w Polsce po przejściu wichur. Ten widok budzi grozę! [ZDJĘCIA]

Zachodniopomorscy Łowcy Burz ostrzegają przed wystąpieniem tornada i "ekstremalnie silnych burz", które mogą pojawić się w południowej części województwa zachodniopomorskiego. Porywy wiatru mogą osiągać nawet 130 km/h.

Sytuacja powinna poprawić się w czwartek po południu, jednak nie na długo. Kolejne załamanie pogody przewidywane jest już w najbliższy weekend.

Czytaj też: Szczecin: Tak wygląda Wyspa Pucka po "ulewie 40-lecia". Działkowcy liczą straty [ZDJĘCIA, WIDEO]

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"