Największy cmentarz w Polsce po przejściu wichur. Ten widok budzi grozę!

i

Autor: Domin Największy cmentarz w Polsce po przejściu wichur. Ten widok budzi grozę!

Tak wygląda największy cmentarz w Polsce po przejściu wichur. Ten widok budzi grozę! [ZDJĘCIA]

Wichury, które w miniony weekend przeszły przez Szczecin, spowodowały liczne szkody w różnych częściach miasta. Jednak skutkami huraganowego wiatru szczególnie został dotknięty Cmentarz Centralny. Na największej nekropolii w Polsce doszło do wielu zniszczeń. Widok jest przerażający!

Dziesiątki połamanych i wyrwanych z korzeniami drzew, zniszczone nagrobki, rozrzucone stroiki i znicze - tak wygląda Cmentarz Centralny w Szczecinie po przejściu huraganowego wiatru. Jego skutki to nie tylko ogromne straty materialne i przyrodnicze, ale także zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających na cmentarzu. W poniedziałek, 31 stycznia, z samego rana, rozpoczęło się wielkie sprzątanie. Nekropolia została zamknięta dla odwiedzających.

Czytaj też: Orkan Nadia: Potężne wichury nad Polską. Nie żyje 27-latek, mnóstwo zniszczeń

Wszystkie furtki prowadzące na cmentarz, zostały zamknięte. Przy bramie głównej, o braku możliwości wejścia i wjazdu na cmentarz, informuje ochrona.

- Wyjątkiem jedynie będą ceremonie pogrzebowe. Wjadą wyłącznie samochody biorące w nich udział - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Cmentarz Centralny będzie zamknięty do odwołania. Nekropolia zostanie ponownie otwarta dopiero wtedy, gdy nie będzie już żadnego zagrożenia dla osób odwiedzających groby najbliższych.

Czytaj też: Czerwony alert w Zachodniopomorskiem. Mogą wystąpić podtopienia!

Co wiesz o Cmentarzu Centralnym w Szczecinie?

Pytanie 1 z 10
Cmentarz Centralny w Szczecinie powstał w latach:
Dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają