Największy cmentarz w Polsce zamknięty. Szczecinianie nie odwiedzą grobów swoich bliskich

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Największy cmentarz w Polsce zamknięty. Szczecinianie nie odwiedzą grobów swoich bliskich

Szczecin: Cmentarz Centralny nie wytrzymał wichury! Będzie zamknięty do odwołania

2022-01-30 22:13

Cmentarz Centralny w Szczecinie poważnie poturbowany! Niedzielne wichury wyrządziły szkody na tyle poważne, że zarząd poinformował o wyłączeniu jego dostępności. Cmentarz Centralny, największy w Polsce, będzie nieczynny od poniedziałku, 31 stycznia.

Szczecin: Cmentarz Centralny nieczynny od poniedziałku (31.01.22)

Przez cała Polskę w niedzielę przechodzą potężne wichury. Strażacy interweniowali już ponad 15 tysięcy razy, a na czele regionów najbardziej dotkniętych wichurami jest m.in. zachodniopomorskie. - W związku z porywistym wiatrem oraz szkodami, które wyrządził, Cmentarz Centralny od jutra będzie nieczynny do odwołania – poinformował w niedzielę (30.01.22) rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie Andrzej Kus.

Polecamy: Orkan Nadia: Potężne wichury nad Polską. Nie żyje 27-latek, mnóstwo zniszczeń

Jak sprecyzował, największy cmentarz w Polsce ma problemy m.in. z drzewami, które po wieczornych wichurach grożą zawaleniem. - Decyzja ma związek z koniecznością uprzątnięcia wiatrołomów oraz zabezpieczeniem drzew, które po ostatnich dniach grożą zwaleniem – czytamy w komunikacie.

Od poniedziałku (31.01.22) wszystkie furtki prowadzące na Cmentarz Centralny zostaną zamknięte. Nie będzie także możliwości dostania się na teren nekropolii przez bramę główną. Jedynym wyjątkiem będą ceremonie pogrzebowe. Na teren Cmentarza Centralnego będą mogły wjechać wyłącznie samochody biorące w nich udział.

Nekropolia zostanie ponownie otwarta wtedy, gdy nie będzie już żadnego zagrożenia dla osób odwiedzających groby najbliższych – poinformował Kus. Prace porządkowe rozpoczną się w poniedziałek.

Co wiesz o Cmentarzu Centralnym w Szczecinie?

Pytanie 1 z 10
Cmentarz Centralny w Szczecinie powstał w latach:
WOŚP Opole
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany