JUREK OWSIAK I ŁUKASZ BEREZAK

i

Autor: DOMIN JUREK OWSIAK I ŁUKASZ BEREZAK

Łukasz Berezak ze Szczecina pobił rekord! Jego eSkarbonka pęka w szwach

2022-01-30 23:10

18-letni Łukasz Berezak ze Szczecina to bez wątpienia najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo, iż sam od lat zmaga się z ciężką chorobą, od 10 lat, z ogromnym zaangażowaniem pomaga innym. Tak jest również w tym roku. W eSkarbonce Łukasza zebrała się już naprawdę pokaźna kwota. A wielki finał WOŚP wciąż przed nami.

Pomaganie innym od lat jest największą pasją młodego szczecinianina. Łukasz od urodzenia zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna oraz obniżoną odpornością. O chłopcu usłyszała cała Polska po 22. finale WOŚP. Łukasz zrobił wtedy tak ogromne wrażenie na Jurku Owsiaku, że ten natychmiast przyjechał do Szczecina, by osobiście podziękować mu za pomoc. Pod domem Łukasza odbył się wówczas spontaniczny koncert z udziałem takich gwiazd jak Enej, Łona, Kamil Bednarek, Raggafaya i Damian Ukeje.

Łukasz Berezak, podczas kolejnych finałów WOŚP, pomimo poważnych problemów ze zdrowiem, młody wolontariusz bił wszelkie rekordy. Do jego puszki trafiały pięcio- a nawet sześciocyfrowe kwoty. W 2021 roku, podczas 29. finału WOŚP udało mu się zebrać ponad 225 tysięcy złotych.

Nie inaczej jest także  w tym roku. 30 stycznia podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w jego eSkarbonce znajduje się już ogromna kwota. Tylko do godziny 12.35 do skarbonki Łukasza Berezaka jest już 89 335 zł!!! Po 19:00 było to już 187 469 złotych. eSkarbonkę słynnego wolontariusza można wesprzeć TUTAJ. Po światełku do nieba ta kwota to już 215 627 złotych! Rekord sprzed roku pobity! Obecny stan na 21:30 to 241 195 złotych. Po 23:00 suma wynosiła 261 928 zł.

Niestety los nie oszczędza młodego szczecinianina. Problemy ze zdrowiem bardzo ograniczają mu normalne funkcjonowanie i sprawiają ogromne cierpienie.

"Mam zakażenie w jelicie, jest to okropny ból serio, do tego kamienie w lewej nerce też dają się we znaki, również tragiczny ból, samopoczucie kiepskie psychicznie cały czas średnio. Nawet w okres świąteczny choroby i schorzenia nie odpuszczają"

- poinformował Łukasz Berezak na Facebooku. Mimo przeciwności losu, wolontariusz nie poddaje się i zapowiada, że w tym roku również zaangażuje się w pomaganie.

Czytaj też: Superbohater WOŚP ma nowego przyjaciela. Łukasz Berezak pochwalił się nim na Facebooku

Ze względu na stan zdrowia, a także szalejącą pandemię, podobnie jak w ubiegłym roku, Łukasz będzie zbierał pieniądze w sposób "zdalny". Datki można przekazywać do wirtualnej eSkarbonki.

"Działa to na takiej zasadzie jakbyście podeszli do mnie na ulicy i wrzucili mi do puszki!"

- podkreśla najsłynniejszy wolontariusz WOŚP.

Czy Łukaszowi uda się pobić zeszłoroczny rekord? Wiele na to wskazuje. W eSkarbonce założonej przez 18-latka, dwa dni przed 30. finałem WOŚP zebrało się ponad 30 tysięcy złotych (stan na 28 stycznia, godz. 10:00), a kwota rośnie w błyskawicznym tempie!

Czytaj też: Łukasz Berezak ma powody do radości. Ogromny sukces zbiórki dla superbohatera WOŚP

Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?
Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek