Kryzysowa choinka miejska w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński "Kryzysowa" choinka miejska w Szczecinie

Dobra wiadomość

Choinka już nie będzie "kryzysowa". W tym roku pojawią się światełka i ozdoby

2023-11-29 8:16

Do świąt Bożego Narodzenia zostały już niespełna cztery tygodnie. W najbliższy weekend przed urzędem miasta w Szczecinie zacznie się montaż miejskiej choinki. Wielu mieszkańców obawiało się, że podobnie jak w zeszłym roku, świąteczne drzewko znów będzie pozbawione wszelkich ozdób. Mamy dobrą wiadomość - tym razem tak nie będzie!

Przypomnijmy, rok temu, ku zaskoczeniu mieszkańców, świąteczna choinka na placu przed szczecińskim magistratem tonęła w ciemnościach. Miasto tłumaczyło to oszczędnościami związanymi z wysokimi cenami energii. "Kryzysowe" drzewko stało się obiektem krytyki i drwin. Wszystko wskazuje na to, że urzędnicy wyciągnęli z tego wnioski, gdyż tegoroczna miejska choinka znów rozświetli się tysiącami światełek. Jej montaż ma się rozpocząć w najbliższy weekend.

- Bożonarodzeniowe drzewko ma ponad 12 metrów wysokości, a u podstawy niemal 5 metrów średnicy - informuje Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Na choince znajdzie się około 4 tysięcy świetlnych ozdób.

Uruchomienie iluminacji na miejskiej choince planowane jest w środę, 6 grudnia, około godz. 16:00. Druga, mniejsza choinka stanie przed filią magistratu przy ul. Rydla na Prawobrzeżu.

- Choinka o wysokości 6 metrów zostanie udekorowana tysiącem światełek - dodaje Dariusz Sadowski.

Te przeboje świateczne śpiewają wszyscy. Sprawdź, jak dobrze je znasz

Pytanie 1 z 10
Mariah Carrey śpiewa, ze jedyne czego, chce na święta to…
"Kryzysowa" choinka miejska w Szczecinie