Ile wydamy na świąteczne drzewko?

Gdzie kupić tanią choinkę na święta w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. Warto skorzystać z wyjątkowej oferty i mieć drzewko za grosze!

2022-12-06 14:23

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Przedświąteczna gorączka zakupów rozpoczyna się już w pierwszych dniach grudnia. Kupujemy prezenty, produkty spożywcze, a także zaczynamy dekorować nasze domy i mieszkania. Głównym elementem świąt jest oczywiście choinka. Niektórzy zaopatrują się w świąteczne drzewko na długo przed Bożym Narodzeniem, inni czekają prawie do Wigilii, by kupić pachnącą choinkę. To również wiąże się z wydatkami. Ile pieniędzy w tym roku będzie trzeba przeznaczyć na zakup choinki? Czy inflacja dotknęła również tę branżę? Gdzie kupić tanią choinkę na święta? Sprawdziliśmy!

Gdzie kupić tanią choinkę na święta?

Świąteczne drzewka można kupić na wiele sposobów. Żywe choinki są już dostępne w marketach budowlanych, czy centrach ogrodniczych. Kupimy je również w supermarketach. Bliżej świąt, w różnych punktach miasta pojawią się również punkty sprzedaży choinek. Jeden z nich jest już dostępny na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Najpóźniej, bo mniej więcej tydzień przed świętami, świąteczne drzewka będą również sprzedawane przez nadleśnictwa.

- Obecnie zaopatrujemy szkoły, placówki edukacyjne, organizacje pożytku publicznego, żeby świąteczne drzewka pojawiły się już w okolicach 6 grudnia - mówi "Super Expressowi" Joanna Sojka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. - Nadleśnictwa będą sprzedawać drzewka bliżej świąt. Warto śledzić strony internetowe poszczególnych nadleśnictw, gdzie będą pojawiały się oferty.

Warto śledzić oferty nadleśnictw, gdyż można w ten sposób sporo zaoszczędzić.

- Sprzedaż żywych drzewek rozpoczniemy dopiero około 19-20 grudnia. Pojawimy się m.in. na jarmarku, będziemy również rozdawać drzewka w różnych konkursach i quizach - dodaje Marek Stasiuk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. - Są to zazwyczaj świerki, sosny i daglezje. Wprawdzie nie mają takiego "hollywoodzkiego" wyglądu jak drzewka oferowane przez sklepy, ale ich zaletą jest to, że są naturalnie piękne i przede wszystkim są dużo tańsze. U nas nie ma inflacji - dodaje rzecznik RDLP w Szczecinku.

Za drzewko z nadleśnictwa zapłacimy zdecydowanie mniej niż w sklepie czy centrum ogrodniczym. Ceny kształtują się w okolicach 30-35 złotych za około 2-metrowe drzewo. Jest również możliwość samodzielnego wycięcia wcześniej wybranego drzewka. To świetna okazja, by w rodzinnym gronie "upolować" sobie wymarzoną choinkę w lesie.

Ceny choinek 2022 w Szczecinie i regionie

Tym, którzy chcieliby poczuć świąteczny klimat w swoich domach wcześniej i już w pierwszej połowie grudnia cieszyć się pięknie udekorowaną choinką, pozostają oferty centrów ogrodniczych, marketów typu "dom i ogród", a nawet supermarketów, które już od pierwszych dni grudnia mają w swojej ofercie świąteczne drzewka. Alternatywą zawsze pozostaje sztuczna choinka "wielokrotnego użytku", którą można kupić i cieszyć się nią przez wiele lat.

Jak kształtują się ceny choinek w 2022 roku? Sprawdź w poniższej galerii!

Sonda
A Ty jaką choinkę wolisz? Żywą czy sztuczną?
Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają