Węzeł Łękno - październik 2021

i

Autor: UM Szczecin Budowa węzła Łękno - październik 2021

Budowa węzła Łękno w Szczecinie. Otwierają Zaleskiego. Autobusy wróciły na Traugutta

2021-10-25 8:13

Ta informacja z pewnością ucieszy kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Po wielu miesiącach przerwy związanej z budową węzła Łękno, otwarty zostanie fragment ulicy Zaleskiego. Na swoją stałą trasę wróciły również autobusy linii 67, które ponownie będą jeździć przez ulicę Traugutta.

W sobotę, 23 października, na swoją stałą trasę wróciły autobusy linii 67, które przez ostatnie miesiące jeździły objazdem. Przywrócone zostały przystanki "Bogumiły" i "Poniatowskiego", a tymczasowe przystanki (m.in. na ul. Gorkiego i przy pl. Gałczyńskiego) zostały zlikwidowane. Nie działają jeszcze przystanki na węźle Łękno, zostaną one uruchomione w późniejszym terminie.

Pomimo, iż autobusy mogą już jeździć przez ulicę Traugutta, kierowcy muszą pamiętać, że wciąż pozostaje ona zamknięta dla ruchu samochodowego.

Od wtorku, 26 października, do ruchu zostanie włączona, zamknięta od dłuższego czasu, ulica Zaleskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego, przez przejazd kolejowy. Na skrzyżowaniu ul. Zaleskiego z al. Wojska Polskiego otwarte zostaną oba wloty – prawoskręty. Pozostała część tymczasowej organizacji ruchu pozostaje bez zmian.

Czytaj też: Oficjalny koniec budowy Hanza Tower. Najwyższy budynek w Szczecinie gotowy

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych do zrealizowania inwestycji drogowych w tej perspektywie unijnej. Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę poziomowego skrzyżowania przy alei Wojska Polskiego. Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Czytaj też: Przebudowa Estakady Pomorskiej. Zmiany na wjeździe do centrum Szczecina [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Na alei Wojska Polskiego w Szczecinie wycięto kilkanaście dorodnych drzew