Hanza Tower

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Hanza Tower, Szczecin – 100 m, 27 pięter

Oficjalny koniec budowy Hanza Tower. Najwyższy budynek w Szczecinie gotowy

2021-10-22 22:54

Jego budowa trwała aż dziesięć lat. Kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy Hanza Tower przy al. Wyzwolenia w Szczecinie został oficjalnie ukończony. Otwarcie najwyższego budynku w Szczecinie planowane jest jeszcze w tym roku.

Hanza Tower to najwyzszy budynek w Szczecinie. Ma ponad 100 metrów wysokości i 26 pięter. Znajduje się w nim blisko 500 apartamentów, powierzchnia biurowa, handlowa i usługowa. W podziemiach znajduje się trzypoziomowy parking. W budynku znajduje się również kompleks fitness z basenem, saunami i salami do treningu. Na ostatniej kondygnacji znajduje się taras widokowy dla mieszkańców.

Otwarcie obiektu planowane jest jeszcze w tym roku. Wcześniej muszą być jednak przeprowadzone wszelkie odbiory, dzięki którym inwestor otrzyma pozwolenie na jego użytkowanie.

Wieżowiec powstał w miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Odzieżowego "Dana", obok zabytkowego budynku, w którym mieści się obecnie hotel.

Czytaj też: Widok jak z horroru w samym centrum Szczecina. Strach tu wejść! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czy pamiętasz te sklepy w Szczecinie? Zrób ten prosty test wiedzy o byciu szczecinianinem!

Pytanie 1 z 10
W 1997 roku na Prawobrzeżu powstał pierwszy hipermarket w Szczecinie. Jeździły do niego "wycieczki" klientów z całego miasta. Chodzi o...
Zdewastowane przejście podziemne w centrum Szczecina