Przebudowa Estakady Pomorskiej. Zmiany na wjeździe do centrum Szczecina [ZDJĘCIA]

2021-10-22 4:00
Przebudowa Estakady Pomorskiej - lipiec 2021
Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Przebudowa Estakady Pomorskiej to jedna z najbardziej uciążliwych inwestycji drogowych w Szczecinie. Każdego dnia kierowcy poruszający się między Prawobrzeżem i centrum, muszą liczyć się z utrudnieniami. W najbliższy poniedziałek, 25 października, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Warto więc zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na oznakowanie.

W związku z pracami nocnymi, które prowadzone będą w godzinach 22:00-6:00, w dniach 25-30 października, jezdnia północna estakady. prowadząca do centrum miasta, będzie zamykana na czas robót.

- W tych godzinach ruch w kierunku centrum będzie kierowany na jezdnię wspomagającą ul. Gdańskiej biegnącą obok estakady - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - W dalszym ciągu będzie funkcjonować przejazd przez torowisko tramwajowe i ruch odbywać się będzie też po jednym pasie jezdni południowej.

Czytaj też: Szczecin: Widziałeś taką konstrukcję w parku? Nie niszcz jej! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przebudowa Estakady Pomorskiej

Najważniejszą częścią tego zadania, będzie przebudowa starego wiaduktu tramwajowo-drogowego w rejonie ulicy Gdańskiej. Obiekt, który powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, znajduje się w złym stanie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny jest kompleksowy remont całej konstrukcji. W wyniku prac, podniesiona zostanie także klasa nośności obiektu do 40 Ton. W ramach inwestycji, przebudowany zostanie także wiadukt nad bocznicą kolejową, prowadzącą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Obiekt ten został zbudowany przed 1945 rokiem i przebudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego stan techniczny ze względów bezpieczeństwa również wymaga przeprowadzenia kompleksowych prac naprawczych. Ponadto pracami objęty będzie układ drogowy w rejonie Estakady. Przebudowane zostaną obie jezdnie ul. Gdańskiej oraz przejazdy pod Estakadą. Pojawią się chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną sieci i instalacje podziemne.

Czytaj też: Widok jak z horroru w samym centrum Szczecina. Strach tu wejść! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
W Szczecinie pojawiły się specjalne konstrukcje. Pomogą przetrwać zimę małym zwierzętom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE