Przebudowa Estakady Pomorskiej - lipiec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Przebudowa Estakady Pomorskiej. Zmiany na wjeździe do centrum Szczecina [ZDJĘCIA]

2021-10-22 4:00

Przebudowa Estakady Pomorskiej to jedna z najbardziej uciążliwych inwestycji drogowych w Szczecinie. Każdego dnia kierowcy poruszający się między Prawobrzeżem i centrum, muszą liczyć się z utrudnieniami. W najbliższy poniedziałek, 25 października, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Warto więc zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na oznakowanie.

W związku z pracami nocnymi, które prowadzone będą w godzinach 22:00-6:00, w dniach 25-30 października, jezdnia północna estakady. prowadząca do centrum miasta, będzie zamykana na czas robót.

- W tych godzinach ruch w kierunku centrum będzie kierowany na jezdnię wspomagającą ul. Gdańskiej biegnącą obok estakady - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - W dalszym ciągu będzie funkcjonować przejazd przez torowisko tramwajowe i ruch odbywać się będzie też po jednym pasie jezdni południowej.

Czytaj też: Szczecin: Widziałeś taką konstrukcję w parku? Nie niszcz jej! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przebudowa Estakady Pomorskiej

Najważniejszą częścią tego zadania, będzie przebudowa starego wiaduktu tramwajowo-drogowego w rejonie ulicy Gdańskiej. Obiekt, który powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, znajduje się w złym stanie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny jest kompleksowy remont całej konstrukcji. W wyniku prac, podniesiona zostanie także klasa nośności obiektu do 40 Ton. W ramach inwestycji, przebudowany zostanie także wiadukt nad bocznicą kolejową, prowadzącą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Obiekt ten został zbudowany przed 1945 rokiem i przebudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego stan techniczny ze względów bezpieczeństwa również wymaga przeprowadzenia kompleksowych prac naprawczych. Ponadto pracami objęty będzie układ drogowy w rejonie Estakady. Przebudowane zostaną obie jezdnie ul. Gdańskiej oraz przejazdy pod Estakadą. Pojawią się chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną sieci i instalacje podziemne.

Czytaj też: Widok jak z horroru w samym centrum Szczecina. Strach tu wejść! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
W Szczecinie pojawiły się specjalne konstrukcje. Pomogą przetrwać zimę małym zwierzętom
Nasi Partnerzy polecają