Budowa stadionu w Szczecinie

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Budowa stadionu w Szczecinie - czerwiec 2022

Budowa stadionu w Szczecinie na finiszu. Zobacz jak wygląda w środku! Kiedy koniec prac? [ZDJĘCIA]

2022-06-03 8:38

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali wiele lat. Wielkimi krokami zbliża się finał budowy Stadionu Miejskiego w Szczecinie. Trwają prace wykończeniowe, ale do ich zakończenia potrzeba jeszcze czasu i wysiłku pracowników. Potrwa to jeszcze co najmniej kilka tygodni.

Na pierwszy rzut oka stadion wygląda na ukończony. Mogłoby się wydawać, że skoro wszystkie cztery trybuny stoją na swoim miejscu z zamontowanymi krzesełkami, to stadion jest już gotowy. Na razie jednak nie wszystkie miejsca mogą wypełnić się kibicami. Do czasu zakończenia wszystkich robót i uzyskania pozwolenia na użytkowanie, nie jest to możliwe.

- Trybuna północna, czyli serce Stadionu Miejskiego, w której to na pięciu kondygnacjach znajdują się pomieszczenia techniczne, administracyjne, dziennikarskie, loże VIP, centrum operacyjne, szatnie i pomieszczenia odnowy biologicznej zawodników, to wciąż plac budowy - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Prace wykończeniowe obejmują malowanie, montaż instalacji teletechnicznych, elektrycznych czy sanitarnych. Trwa wykonywanie posadzek.

Prace budowlane prowadzone są również na zewnątrz, przy budowie dojazdów oraz ciągów pieszych prowadzących do obiektu.

- Choć odbiory wykonanych robót prowadzone są na bieżąco, to wciąż wiele rzeczy wymaga poprawek oraz prac dodatkowych - dodaje Piotr Zieliński.

Czytaj też: Zgroza, co zostało z kultowego "Platana"! To był jeden z największych sklepów meblowych w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kiedy stadion w Szczecinie będzie gotowy?

Do odbioru końcowego inwestycji pozostaje jeszcze kilka tygodni. Sama procedura uzyskiwania niezbędnych zgód jak i pozwoleń, również wymaga skrupulatności i będzie realizowana zgodnie z przepisami i bez ponaglania służb za to odpowiedzialnych. Miasto jak i nadzorujący zadanie, chcą oddać do użytkowania obiekt sprawny i przede wszystkim bezpieczny.

- Pandemia COVID-19, zakłócenia łańcucha dostaw, niewybuchy i tunele odkryte podczas prac ziemnych, braki kadrowe u podwykonawców spowodowane wojną na Ukrainie sięgające od kilku do nawet 25 procent, wiele robót dodatkowych, których na etapie przetargu, wykonywania prac projektowych i budowlanych nie dało się przewidzieć, miały i mają istotny wpływ na harmonogram realizacji inwestycji - tłumaczy Piotr Zieliński. - Aktualny stan zaawansowania prac nie pozwala wykonawcy na przeprowadzenie odbioru z końcem czerwca. To m.in. te czynniki są powodem wystąpienia wykonawcy z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji robót budowlanych do sierpnia.

Koszt inwestycji to ponad 360 milionów złotych.

Czytaj też: Powstaje nowa przestrzeń w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. W Motoeksperymentatorium będzie nowocześnie i interaktywnie

Sonda
Czy oglądałeś kiedyś mecz na stadionie?
Dzień Dziecka na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Majka Jeżowska i mnóstwo atrakcji