Nowa kasa biletowa na pl. Rodła

i

Autor: ZDiTM Szczecin Nowa kasa biletowa na pl. Rodła

Bilety kupisz w nowym miejscu. Zmiany dla pasażerów w centrum Szczecina

2022-07-13 8:00

Przez wiele lat pasażerowie szczecińskiej komunikacji miejskiej zaopatrywali się w bilety w kasie biletowej mieszczącej się w biurowcu, w którym działa m.in. ZUS. Od poniedziałku, 11 lipca pasażerowie mogą załatwić formalności w nowym punkcie przy placu Rodła. Dzięki zmianie lokalizacji ma być bliżej, łatwiej i bardziej komfortowo.

Kasa biletowa została przeniesiona na drugą stronę ulicy Piłsudskiego, w miejsce, gdzie przed laty funkcjonował znany sklep "Mozaika". To teraz tam pasażerowie będą mogli kupić bilety jednorazowe, okresowe, doładować kartę SKA i załatwić inne formalności. Stara kasa wciąż jest czynna, jednak z czasem zostanie zamknięta.

- Po przebudowie placu Rodła i zmianie układu komunikacyjnego nowa lokalizacja będzie łatwiej dostępna dla mieszkańców i turystów - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Czytaj też: Legendarny przysmak w wielkim formacie. Paprykarz szczeciński ma swój mural [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nowa kasa biletowa na pl. Rodła

i

Autor: ZDiTM Szczecin Nowa kasa biletowa na pl. Rodła

Kasa czynna jest na razie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:15.

- W najbliższych miesiącach godziny otwarcia będą wydłużane, a stara kasa, znajdująca się w budynku ZUS, zostanie wygaszona - dodaje Hanna Pieczyńska.

Nowa lokalizacja będzie z pewnością korzystniejsza dla pasażerów i kierowców autobusów, którzy będą mieli tutaj punkt socjalny.

- Przypominamy, że po zakończeniu wszystkich robót w okolicy zmieni się umiejscowienie przystanków oraz miejsc odstawczych dla autobusów - dodaje rzeczniczka ZDiTM. - Dojście do nowego miejsca będzie zatem wygodniejsze.

Czytaj też: Bilet za 9 euro bije rekordy popularności! Jak tanio podróżować po Niemczech? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nowe przystanki na pl. Rodła

i

Autor: ZDiTM Szczecin Nowe przystanki na pl. Rodła
Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Betonoza w centrum Szczecina. Tak wygląda Plac Rodła po remoncie
Nasi Partnerzy polecają