Będzie pilnował porządku w parkach i lasach. Koń Ales dołączył do szczecińskiej policji [ZDJĘCIA]

2021-01-15 14:46

Jest „słusznej budowy” i ma około 170 cm w kłębie. Do Sekcji Konnej KWP w Szczecinie dołączył 3,5-letni koń Ales. Jego zadaniem będzie patrolowanie terenów zielonych w mieście i regionie.

Ales przechodzi obecnie aklimatyzację w nowym miejscu i w nowym stadzie. Wkrótce rozpocznie szkolenie przygotowujące do atestacji i egzaminu. Nauka konia potrwa około roku i będzie realizowana zgodnie z "Programem Kursu Specjalistycznego w Zakresie Szkolenia Młodego Konia - etap pierwszy".

Wierzchowiec trafił do policyjnej sekcji konnej dzięki wsparciu finansowemu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. W ubiegłym roku dzięki współfinansowaniu zakupu przez Lasy Państwowe zakupione zostały dwa inne konie, które w październiku zakończyły atestacje i podjęły już regularną pracę w służbie patrolowej.

Zobacz też: ZMASAKROWANE ciało w mieszkaniu. Sąsiedzi słyszeli odgłosy PIŁY! Co wydarzyło się na szczecińskim Niebuszewie? [ZDJĘCIA, WIDEO NOWE FAKTY]

Obecnie w Sekcji Konnej Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie jest już sześć koni. W najbliższym czasie planowany jest zakup kolejnego wierzchowca. Patrole konne doskonale sprawdzaj się w terenach parkowych i leśnych.

Patrole konne regularnie pełnią służbę na terenach Lasów Państwowych województwa Zachodniopomorskiego, dbając o bezpieczeństwo osób tam przebywających oraz przeciwdziałając szkodnictwu leśnemu. Sekcja Konna Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie wspiera również strażników leśnych, biorąc udział w ogólnopolskich działaniach "Stroisz", "Choinka" oraz cyklicznych akcjach "Quad".

Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE statystyki zgonów w Zachodniopomorskiem. Ludzie MASOWO umierają!

Zmasakrowane ciało w wieżowcu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany