Atak nożownika w szpitalu w szczecińskim Zdunowie. Prokuratura wszczęła śledztwo

i

Autor: Domin Atak nożownika w szpitalu w szczecińskim Zdunowie. Prokuratura wszczęła śledztwo

Chwile grozy w szpitalu

Atak nożownika w szczecińskim szpitalu. Napastnik zmarł. Jest decyzja prokuratury

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie groźnego incydentu, do którego doszło w szpitalu w Szczecinie Zdunowie. Jeden z pacjentów rzucił się z nożem na lekarza, raniąc go. Medyk przeżył atak, natomiast napastnik zmarł.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 października 2022 r. w szpitalu przy ul. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie, na oddziale Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji. Jeden z pacjentów rzucił się z nożem na lekarza. Ranny medyk przeżył atak, natomiast agresor zmarł.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, postępowanie w sprawie ataku w szpitalu zostało umorzone

- Postępowanie obejmowało dwa zachowania - tłumaczy prok. Alicja Macugowska-Kyszka. - Usiłowanie zabójstwa lekarza - umorzono je z przyczyn oczywistych, wobec śmierci osoby, która się tego zachowania dopuściła. Drugim było podżeganie do usiłowania zabójstwa - umorzono je wobec stwierdzenia, że czynu nie popełniono, nie ustalono bowiem okoliczności, które by wskazywały, że ktoś tego pacjenta podżegał, aby zaatakował lekarza.

Po ataku na lekarza, napastnik został obezwładniony. Następnie doszło u niego do zatrzymania akcji serca. Mężczyzna zmarł.

Jak informowały lokalne media, napastnik miał być pacjentem w Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji, cierpiał na zespół uzależnienia od alkoholu. Według niepotwierdzonych informacji u napastnika po ataku dwukrotnie miało dojść do nagłego zatrzymania krążenia; za pierwszym razem przywrócono czynności życiowe, reanimacja nie powiodła się za drugim razem. Lekarz, który został zaatakowany, doznał obrażeń, jednak nie na tyle poważnych, by zagrażały jego życiu.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?
Nożownik zaatakował w szpitalu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany