Tragedia na oddziale

Atak nożownika w szpitalu w szczecińskim Zdunowie. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże rozpoczęła oficjalne śledztwo w sprawie dramatycznych zdarzeń, do których doszło w nocy z soboty na niedzielę w szpitalu w Zdunowie. Agresywny pacjent zaatakował lekarza ostrym narzędziem. Medyk przeżył, natomiast sprawca zmarł.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 października w szpitalu przy ul. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie, na oddziale Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji. Jeden z pacjentów rzucił się z nożem na lekarza. Ranny medyk przeżył atak, natomiast agresor zmarł.

Jak informują inni pacjenci placówki, agresywny mężczyzna miał uderzyć jedną z pielęgniarek i rzucić się z nożem na lekarza. Na pomoc zaatakowanemu medykowi ruszyło kilka osób z personelu, a także inni pacjenci. Doszło do szamotaniny. Napastnik w pewnym momencie stracił przytomność. Mimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł.

Nożownik zaatakował w szpitalu

Oficjalne śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże.

- Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci pacjenta tego szpitala. Drugie postępowanie dotyczy podżegania do usiłowania zabójstwa pokrzywdzonego będącego lekarzem tego szpitala - mówi w rozmowie z "Super Expressem" prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - W ramach prowadzonych przez prokuraturę postępowań będą gromadzone materiały dowodowe, mające na celu wyjaśnienie zarówno przyczyn jak i przebiegu oraz okoliczności tego zdarzenia.

Jak dodaje rzeczniczka prokuratury, przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia i zabezpieczono ciało mężczyzny do sekcji zwłok. Nie zatrzymano żadnej osoby i nie postawiono żadnych zarzutów.

Sonda
Czy powinno przywrócić się karę śmierci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany