16-latka z Morynia znaleziona martwa. Podejrzany o zabicie Malwiny 19-latek to syn sędziego!

2022-05-18 22:29
16-latka z Morynia znaleziona martwa. Podejrzany o zabicie Malwiny 19-latek to syn sędziego!
Autor: Policja Podejrzany o zabicie 16-latki z Morynia Jakub P. to syn sędziego

Podejrzany o zabicie 16-latki z Morynia Jakub P. to syn sędziego. Dziewczyna zaginęła w połowie lutego br., a jej ciało odnaleziono 18 marca. Na zwłoki dziewczyny natrafił jeden z mieszkańców Morynia, gdy wybrał się na spacer nad miejscowe jezioro. Częściowo znajdowały się w wodzie i były przykryte gałęziami i trawą. 19-latek usłyszał zarzut zabójstwa.

16-latka z Morynia znaleziona martwa. Podejrzany o zabicie Malwiny 19-latek to syn sędziego. Śledztwo przejęła prokuratura w Szczecinie

Jak informuje program "Interwencja" emitowany na antenie Polsatu, 19-letni Jakub P., podejrzany o zabicie 16-latki z Morynia pod Gryfinem, to syn sędziego. Dziewczyna zaginęła 16 lutego br., ale z uwagi na to, że wcześniej uciekała z domu, rodzina rozpoczęła najpierw poszukiwania na własną rękę. Dopiero po kilku dniach o sprawie zawiadomiono policję. Przeszło miesiąc później, 18 marca, ciało Malwiny znalazł jeden z mieszkańców Morynia, gdy wybrał się na spacer nad pobliskie jezioro - znajdowało się na trudno dostępnym terenie. - To ciało było w wodzie, ale było tam na tyle płytko, że ciało tej biednej dziewczyny nie było pod wodą. Było przysypane gałęziami, trawą - mówi "Interwencji" Jakub Stankiewicz, dziennikarz "Gazety Gryfińskiej". Po zebraniu materiału dowodowego śledczy postawili Jakubowi P., chłopakowi 16-laktki, zarzut zabójstwa. Z uwagi na to, że podejrzany jest synem znanego w regionie sędziego, sprawa trafiła do prokuratury w Szczecinie.

- Umówili się przed kościołem i poszli tam. Motyw? W jego zeznaniach pierwsze było to, że kręci go co innego. Jego zeznania się nie kleiły, że weszła na pniak, zleciała na lewy bok i dziwnie się zachłysnęła wodą, a on wystraszył się i uciekł - mówi "Interwencji" ojciec Malwiny.

Czytaj też: Zabójca Natalii ze Świnoujścia usłyszał zarzut. Będzie wniosek o areszt

16-latka z Morynia znaleziona martwa. Podejrzany o zabicie Malwiny 19-latek to syn sędziego. Jak zginęła dziewczyna?

Jak informuje "Interwencja", nadal nie wiadomo, jaka jest bezpośrednia przyczyna zgonu Malwiny: została albo zadźgana nożem, albo utopiona. Sędzia, który jest ojcem podejrzanego o zabicie 16-latki Jakuba P., nie rozmawia na ten temat z mediami, ale rodzina ofiary zapowiada walkę o ukaranie domniemanego sprawcy. - Chcę, żeby była sprawiedliwość. Córce życia nie wróci, ale żeby sprawiedliwość była - mówi "Interwencji" matka dziewczyny.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Mężczyzna zabił kobietę przed sądem. Następnie podciął sobie nadgarstki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE