120 nowych mieszkań w Szczecinie Dąbiu. Tak wygląda osiedle Nad Płonią [ZDJĘCIA]

2020-12-23 13:19

Zakończył się ostatni etap budowy osiedla Nad Płonią w Dąbiu. W ciągu ostatnich sześciu lat powstało łącznie 120 nowoczesnych mieszkań komunalnych, wykończonych "pod klucz".

- W listopadzie ostatni etap inwestycji został zgłoszony do odbioru - informuje Tomasz Klek, rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa. - Nowy budynek uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie. W ramach inwestycji powstało 12 mieszkań wraz z instalacjami wewnętrznymi i zagospodarowaniem terenu.

Budowa Osiedla Nad Płonią ruszyła w 2014 roku. W sumie powstało 10 trzykondygnacyjnych budynków, w których znalazło się 120 lokali o łącznej powierzchni użytkowej blisko 6,5 tysiąca metrów kwadratowych. Osiedle było budowane w sześciu etapach.

Zobacz też: Tutaj mieściła się KULTOWA szczecińska cukiernia. 130-letnia kamienica odzyska dawny blask

- Mieszkania są wykończone „pod klucz”, co pozwala zamieszkać w nich od razu, bez konieczności przeprowadzania prac adaptacyjnych czy remontowych. Praktycznie wystarczy wnieść meble i mieszkać - dodaje Tomasz Klek. - W lokalach znajduje się niezbędny, podstawowy sprzęt: kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki i armatura sanitarna. W pokojach są nowoczesne wykładziny, w łazienkach terakota oraz płytki ceramiczne.

Do niektórych lokali położonych w parterze przynależą ogródki, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach posiadają balkony. Część mieszkań jest dostosowana do osób niepełnosprawnych.

Wszystkie mieszkania są o czynszu komunalnym. Oddane właśnie lokale w będą przeznaczone dla najemców mieszkań komunalnych.

Zobacz też: Szczeciński radny ZBULWERSOWANY z powodu... neonu. Skojarzył mu się z NIEMCAMI!

- Główne zalety tego osiedla to piękne, wypełnione zielenią i spokojem otoczenie - podsumowuje inwestycję Paweł Sikorski, prezes zarządu TBS Prawobrzeże - Teren jest kompleksowo zagospodarowany, wokół budynków znajduję się dużo zieleni, plac zabaw, alejki, miejsca parkingowe i ławeczki.

Koszt budowy całego osiedla Nad Płonią wyniósł w sumie około 30 mln zł. Inwestycja finansowana była ze środków Gminy i TBS Prawobrzeże. Na budowę mieszkań Szczecin pozyskał dofinansowanie w wysokości 40 proc Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Jak Ci się mieszka w Szczecinie?
Naga kobieta na ulicach Świnoujścia