Tutaj mieściła się KULTOWA szczecińska cukiernia. 130-letnia kamienica odzyska dawny blask

2020-12-22 11:53

Ta inwestycja zmieni oblicze placu Zamenhofa, a także deptaku Bogusława. Narożna kamienica przy ul. Bogusława 52 doczeka się kompleksowej renowacji.

W kamienicy z 1890 roku przed laty mieściła się m.in. znana w całym Szczecinie cukiernia "Duet". Wkrótce rozpocznie się jej gruntowna przebudowa - od fundamentów aż po dach. Remontu podjęło się Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże.

- Oprócz odnowienia elewacji i zdobień, zakres remontu obejmuje także renowacje balkonów i wymianę dachu - tłumaczy Tomasz Klek, rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa. - Ostateczny kolor elewacji zostanie uzgodniony z Miejskim Konserwatorem Zabytków w oparciu o odkrywki warstw malarskich.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso trafiało do... BIGOSU! Kamienica z MROCZNĄ przeszłością wkrótce przestanie straszyć

To jednak nie koniec zaplanowanych prac. Wewnątrz kamienicy zaplanowano kompleksową modernizację i przebudowę pomieszczeń, w tym także tych położonych w piwnicy i na poddaszu. Remont przejdzie także klatka schodowa.

Dodatkowo od wnętrza kwartału planuje się budowę windy oraz zewnętrznej komory śmietnikowej, a także budowę tarasów i montaż instalacji alarmowej,

- W związku z adaptacją poddasza na cele mieszkalne i biurowe nastąpi podwyższenie dachu poprzez dobudowanie ścian zewnętrznych od strony podwórza - dodaje Tomasz Klek. - W budynku wymienione będą również instalacje, m.in.: elektryczna, telefoniczna i teletechniczna, wodno-kanalizacyjna, gazu, wentylacji grawitacyjnej itp.

W wyniku przebudowy i modernizacji kamienicy powstanie 12 lokali użytkowych oraz 7 mieszkalnych. Koszt inwestycji to 5,5 mln zł.

Zobacz też: Nowa fontanna już gotowa. Na wodę jeszcze poczekamy [ZDJĘCIA]

Szansę na renowację ma jeszcze jedna kamienica przy deptaku Bogusława.

- W najbliższych miesiącach ma być opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla renowacji kamienicy przy ul. ks. Bogusława X 49 - dodaje Tomasz Klek.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Wiśnia japońska na Jasnych Błoniach zakwitła na same święta!
Nasi Partnerzy polecają