Galeria Szpargałek

i

Autor: ZUK Szczecin

11 TYSIĘCY w miesiąc! Udany powrót szczecińskiej Galerii Szpargałek. KOLEJKI chętnych!

2021-03-02 10:24

Aż 11 tysięcy złotych na cele charytatywne udało się zebrać w ciągu ostatniego miesiąca w Galerii Szpargałek, która po długiej przerwie spowodowanej pandemią ponownie otworzyła swoje drzwi dla "łowców skarbów". Chętnych na zakupy jest tylu, że umawiają się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Każdy z nas może też wesprzeć "Szpargałka", przekazując do niego przedmioty, które mogą zyskać "drugie życie".

- Warto przejrzeć piwnice czy strychy. Zamiast wyrzucać niepotrzebne przedmioty, można je przynieść do jednego ze szczecińskich Ekoportów - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Stamtąd trafią do charytatywnej Galerii Szpargałek. Dzięki niej pomagamy np. potrzebującym dzieciom czy osobom niepełnosprawnym.

Zobacz też: Dziwne? Śmieszne? Szokujące? Takie IMIONA nadawano polskim dzieciom w 2020 roku!

Galeria Szpargałek znajduje się w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej. To właśnie tutaj trafiają przedmioty, które pracownicy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych odzyskują z przyniesionych odpadów. Każdy z tych przedmiotów jest w stanie co najmniej dobrym. Każdy sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa i kompletności. Dopiero po takiej weryfikacji trafia na półki Galerii, a tam – w zamian za wpłatę na konto potrzebującej organizacji – może zostać zabrany do domu. Każda z rzeczy wyceniana jest maksymalnie na 25 punktów, gdzie 1 punkt jest równy złotówce.

Przez dwa lata funkcjonowania Galerii udało się w ten sposób wspomóc potrzebujących kwotą ponad 150 tysięcy złotych.

Z powodu zagrożenia koronawirusem Szpargałek jest teraz czynny na nieco innych zasadach. Magazyny dostępne są co prawda dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i czwartki), ale po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Okazuje się, że i taka zmiana nie zniechęciła mieszkańców do korzystania z tego miejsca. Chętni umawiają się na kilka tygodni do przodu.

Więcej informacji na temat Galerii Szpargałek można znaleźć na stronie www.ekoporty.szczecin.pl.

Rozwiąż QUIZ: Ten błąd popełniają TYSIĄCE Polaków! SPRAWDŹ czy piszesz poprawnie końcówki "-ą" i "-om"

Sonda
Czy kupujesz rzeczy w second-handach?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!
Nasi Partnerzy polecają