Najnowszy ranking

Zuzia i Antek zdetronizowani, Dżesika i Brajan od dawna passé. Najpopularniejsze imiona dzieci w 2023 r.

2024-01-29 10:57

Moda zmienia się z każdym rokiem, także w kwestii imion nadawanym dzieciom. Jeszcze całkiem niedawno na topie były "egzotyczne" imiona, które często ulegały "spolszczeniu". Z biegiem czasu rodzice zaczęli stawiać na bardziej "klasyczne" imiona. Jak było w 2023 roku? Czy nadal najbardziej popularnymi imionami są Zuzanna i Antoni? Jaką popularnością cieszą się "kultowe" imiona jak Brajan i Dżesika? Sprawdziliśmy!

Jeszcze kilka lat temu bardzo popularne były obco brzmiące imiona i ich polskie odpowiedniki, które u wielu wywoływały salwy gromkiego śmiechu. Jednak po ogromnej fali krytyki i lawinie memów z udziałem "Dżesik" i "Brajanów" rodzice postanowili wrócić do tradycji. W 2022 roku najpopularniejszymi imionami były Zuzanna i Antoni, jednak ten wynik jest nieaktualny. Kto w 2023 roku zajął miejsce na podium?

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2023 roku

W poniższej galerii przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w 2023 roku. Dane statystyczne pochodzą z urzędów stanu cywilnego. Sprawdźcie, jakie imiona będą za kilka lat najczęściej wywoływane w żłobkach i przedszkolach!

Quiz dla dzieci. Te pytania to pestka!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się zła wiedźma, która podstępem ukradła głos Arielce?
Zegarynka - "relikt PRL", który przetrwał do dziś