"Jan" czy "Brajan"?

Takie imiona wybierali dzieciom rodzice w 2022 roku. Sprawdź najpopularniejsze imiona dla dziewczynki i chłopczyka!

2023-02-12 4:56

Moda na imiona nadawane dzieciom zmienia się z każdym rokiem. Bywały czasy, gdy na topie były "egzotyczne" imiona, które często ulegały "spolszczeniu". Innym razem rodzice stawiali na klasyczne imiona, które funkcjonują w Polsce od dziesiątek lub setek lat. Jak było w 2022 roku? Sprawdźcie najnowsze zestawienie najpopularniejszych imion nadawanym noworodkom!

Jeszcze kilka lat temu bardzo popularne były obco brzmiące imiona i ich polskie odpowiedniki. Jednak po fali krytyki i gromkiego śmiechu z "Dżesik" i "Brajanów" rodzice postanowili postawić na tradycję. W 2022 roku, wśród imion nadawanych dzieciom w Polsce dominowały przede wszystkim "klasyczne" polskie imiona, które często nosili również nasi rodzice lub dziadkowie. Zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się "spolszczenia" zagranicznych imion, które często brzmiały dość dziwnie, a niekiedy nawet śmiesznie.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2022 roku

W poniższej galerii przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w 2022 roku. Dane pochodzą z urzędów stanu cywilnego. Sprawdźcie, jakie imiona będą za kilka lat królowały w przedszkolach!

Sonda
Lubisz swoje imię?
Rzucam hasło: Ksiądz Izabela Sikora

Dlaczego "migdałowe matki" kontrolują dietę swoich córek?

Posłuchaj rozmowy z psychoterapeutką!

Listen on Spreaker.