Przerażające

Żmije zadomowiły się wśród traw w pobliżu domu. Obok bawiły się dzieci

2023-07-19 20:52

Żmije urządziły sobie legowisko w śród kamieni i traw, tuż obok domu na placu zabaw bawiły się dzieci. Żmije trzeba było usunąć błyskawicznie, bo stanowiły realne zagrożenie. Przerażonym mieszkańcom z pomocą przyszli strażacy ochotnicy.

Żmije wygrzewały się w pobliżu placu zabaw, gdzie bawiły się dzieci

Druhowie z OSP Ochotniczej Straży Pożarnej w Barwicach i Sulikowie interweniowali w Kłodzinie, gdzie na prywatnej posesji znajdowało się siedlisko żmij. Sprawa była poważna, bo w pobliżu znajdował się plac zabaw, na którym bawiły się dzieci.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie posesji w miejscowości Kłodzino (woj. zachodniopomorskie) na stercie kamieni wygrzewają się żmije. Musieliśmy działać szybko, bo istniało zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców pobliskiego domu. Obok znajdował się też plac zabaw dla dzieci - mówi nacz. OSP Sulikowo Seweryn Kalinowski i jak przyznaje, była to pierwsza taka akcja druhów. 

- Szkolenia nie poszły jednak na marne. Odpowiednio zabezpieczony strażak wszedł na kamienie i umiejętnie wyłapał gady. Trochę było z tym kłopotu żmije na widok człowieka zaczęły wpełzać miedzy dość spore głazy. Trzeba było kilka z nich przerzucić, żeby się do nich dostać.

Pięć żmij trafiło do jutowego worka, po czym strażacy wywieźli je w odległe nieuczęszczane miejsce, gdzie nikomu nie będą przeszkadzać.

Co robić, gdy spotkasz żmiję zygzakowatą?

  • Gdy spotykacie żmiję, przede wszystkim zachowajcie spokój i nie zbliżajcie się do niej.
  • Idąc w miejsce, gdzie można spodziewać się ich obecności, zakładajcie buty za kostkę. W razie przypadkowego nadepnięcia na żmiję pozwoli to uniknąć jadowitego ugryzienia
  • Żmii nie wolno dotykać
  • W przypadku ukąszenia przez żmiję, zakładamy opaskę uciskową powyżej rany i powiadamiamy pogotowie
Sonda
Widziałeś kiedyś żmiję zygzakowatą?
Dzikie zwierzęta wygrzebały z ziemi zwłoki Mikołaja. Spoczywa na cmentarzu w Czeremsze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany