Pociąg Deutsche Bahn

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Ze Szczecina do Berlina tylko w półtorej godziny. Jest porozumienie w sprawie ważnej inwestycji

2021-03-18 13:34

Niemiecki rząd i Deutche Bahn podpisały porozumienie w sprawie rozbudowy trasy kolejowej łączącej Szczecin z Berlinem. Oznacza to, że szybsze połączenie ze stolicą Niemiec jest coraz bardziej realne. Dzięki tej inwestycji podróż pociągiem między Szczecinem i Berlinem może być nie tylko krótsza, ale również bardziej komfortowa.

Chodzi o odcinek między Szczecinem i Angermünde, gdzie obecnie pociągi na odcinku od granicy do Passow jeżdżą po jednym torze. Dodatkowo linia nie jest zelektryfikowana. W ramach planowanej inwestycji to ma się zmienić.

Dzięki podpisanemu porozumieniu, ze środków federalnych ten cel zostanie przeznaczonych 380 mln euro, dodatkowo rządy Berlina i Brandenburgii przeznaczą na inwestycję po 50 mln euro. Jak zapowiadają przedstawiciele Deutsche Bahn, przetargi na wykonanie inwestycji rozpoczną się zaraz po podpisaniu zgody na budowę trasy.

Zobacz też: Tramwaj DRIFTOWAŁ w centrum Szczecina! ZOBACZ jak to się stało! [WIDEO]

Nowa trasa kolejowa ma być dwutorowa i zelektryfikowana. Pociągi mają jeździć z prędkością 160 km/h. Zmodernizowane mają też zostać przystanki kolejowe w Passow, Schönow, Casekow, Petershagen i Tantow.

Po zakończeniu modernizacji linii, podróż ze Szczecina do Berlina ma zająć 90 minut, czyli o 20 minut krócej niż obecnie.

Zobacz też: Nowa Strefa Płatnego Parkowania w Szczecinie już za dwa tygodnie. Jak kupić abonament?

Quiz o niemieckich samochodach

Pytanie 1 z 14
W takim quizie nie może zabraknąć Passata! Pierwsza generacja została zaprezentowana w roku...
Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy
Nasi Partnerzy polecają