Wykolejenie tramwaju na pl. Rodła

i

Autor: YouTube / kadr z filmu

Tramwaj DRIFTOWAŁ w centrum Szczecina! ZOBACZ jak to się stało! [WIDEO]

2021-03-18 9:22

Wykolejenie tramwaju, do którego doszło w środę po południu na placu Rodła w Szczecinie, spowodowało prawdziwy komunikacyjny armagedon. Tramwaje stanęły, większość linii musiała zmienić trasy, a kierowcy utknęli w gigantycznych korkach. Do zdarzenia doszło przed godz. 16:00, czyli w godzinach największego szczytu komunikacyjnego. Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie.

Drugi wagon tramwaju jadącego ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Matejki, wjeżdżając na wyspę centralną placu Rodła niespodziewanie wypadł z szyn, prawie "otarł się" w tramwaj znajdujący się na sąsiednim torze i uderzył w słup oświetleniowy. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie spowodowało ogromne utrudnienia, zarówno dla pasażerów komunikacji miejskiej jak i dla kierowców. Tramwaje dojeżdżające do placu Rodła zaliczyły przymusowy postój, większość linii zmieniła trasy, uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Kierowcy utknęli w gigantycznych, które sięgały Niebuszewa. Sytuacja wróciła do normy dopiero po ponad dwóch godzinach.

Zobacz też: Kierowcy, robicie to ŹLE! Tak zmotoryzowani reagowali na wykolejony tramwaj w centrum Szczecina

Do wykolejeń w tym miejscu dochodzi w ostatnim czasie dość często. Torowisko na placu Rodła jest w katastrofalnym stanie. Na szczęście wkrótce ma to się zmienić, w ramach rozpoczętej przebudowy torowisk na odcinku od pl. Żołnierza do dworca Niebuszewo. Obecnie prace toczą się m.in. na ul. Kołłątaja i Asnyka, a także w rejonie placu Żołnierza i ul. Matejki.

Sonda
Ceny biletów komunikacji miejskiej w Szczecinie...
Jeszcze w piątek jeździły tu tramwaje. Wielka "demolka" na Niebuszewie