Zawaliło mu się małżeństwo i chciał zrobić coś strasznego! O włos od tragedii w centrum Szczecina

i

Autor: HolgersFotografie / CC0 / pixabay.com Zawaliło mu się małżeństwo i chciał zrobić coś strasznego! O włos od tragedii w centrum Szczecina

Dramat!

Zawaliło mu się małżeństwo i chciał zrobić coś strasznego! O włos od tragedii w centrum Szczecina

2023-01-24 18:53

Szczecińscy strażnicy miejscy nie spodziewali się, że jedno ze zgłoszeń, które otrzymali podczas nocnego patrolu, może mieć aż tak dramatyczny przebieg. Na szczęście przybyli w porę na miejsce, dzięki czemu udało się uniknąć tragedii.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (22-23 stycznia). Około godziny 2.00 dwaj strażnicy z patrolu interwencyjnego otrzymali informację o konieczności interwencji w jednym z budynków w rejonie Parku Kasprowicza w Szczecinie.

- Zgłoszenie przekazane przez mieszkańca dotyczyło według niego nieprawnie przebywającego w jednej z części budynku obcego mężczyzny, który wzbudzał niepokój u zgłaszającego - informuje st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali we wskazanym miejscu mężczyznę w średnim wieku, który oświadczył, że sobie tylko tu przysiadł na chwilę, aby odpocząć i „zebrać myśli”.

Mężczyzna oświadczył też, że nie potrzebuje żadnej pomocy i zaraz opuści budynek. Tak też zrobił. Opuścił klatkę schodową i nagle zaczął się bardzo dziwnie zachowywać.

- Dostał ataku paniki, zaczął wykrzykiwać, że nie chce mu się żyć, ma dość takiej męczarni, chce sobie ulżyć i oznajmił, że zaraz się powiesi! - relacjonuje Joanna Wojtach. - Wyciągnął z zakamarków odzieży linę z przygotowaną pętlą, którą próbował na siebie nałożyć. Był roztrzęsiony, pobudzony i cały czas płakał.

Strażnicy natychmiast odebrali sznur desperatowi i próbowali go uspokoić, przez cały czas wykazując wzmożoną czujność. Wezwali również na miejsce ratowników medycznych.

Jak się okazało, przyczyną desperackiego kroku były problemy rodzinne, które przerosły roztrzęsionego mężczyznę i posunęły go do dramatycznych kroków.

- W trakcie oczekiwania na pomoc medyczną zdesperowany mężczyzna opowiedział strażnikom o swoim nieudanym życiu małżeńskim, które popchnęło go do takiego zachowania - mówi rzeczniczka straży miejskiej. - Powtarzał cały czas, że świat mu się zawalił i dlatego napił się alkoholu, który wcale mu nie pomógł, jak widać...

Po przybyciu na miejsce ratowników medycznych, mężczyzna został przez nich przebadany, a następnie, zgodnie z zaleceniem Zespołu Ratownictwa Medycznego przewieziony przez strażników do Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, gdzie mógł wytrzeźwieć.

- Po osiągnięciu stanu trzeźwości zostanie mu zapewniona konsultacja psychiatryczna - dodaje Joanna Wojtach.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów.

Jeżeli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, której zachowanie może wskazywać na depresję lub myśli samobójcze, nie pozostawaj obojętny! Jeżeli odbierasz od kogoś z naszych bliskich lub znajomych niepokojące sygnały, również nie powinieneś zignorować żadnej informacji. Dla nas może to być błaha sprawa, dla kogoś niestety problem nie do pokonania. Takiej osobie należy pomóc, zgłaszając sytuację do instytucji pomocowych.

Gdzie można szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się mieć myśli samobójcze?
Po serii tragicznych samobójstw w Złotych Tarasach pojawiły się nowe zabezpieczenia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają