Załamanie pogody popsuje początek Żagli 2023? Żółty alert dla Szczecina

i

Autor: takenbytablo / CC0 / pexels.com, gk Załamanie pogody popsuje początek Żagli 2023? Żółty alert dla Szczecina

Synoptycy ostrzegają!

Załamanie pogody popsuje początek Żagli 2023? Żółty alert dla Szczecina

2023-08-18 12:42

Do Szczecina zbliża się załamanie pogody, które może popsuć plany tym wszystkim, którzy w piątek, 18 sierpnia wybierają się nad Odrę, by podziwiać żaglowce i wziąć udział w wydarzeniach w ramach rozpoczynających się Żagli 2023. Synoptycy zapowiadają, że w regionie wystąpią burze z opadami deszczu, a lokalnie z opadami gradu. Nawałnicom towarzyszyć będą silne porywy wiatru. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, czyli tzw. "żółty alert"

Żółty alert dla Szczecina i regionu

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami i gradem wydano dla całego województwa zachodniopomorskiego. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, miejscami prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Alert pogodowy obowiązuje od godz. 13:00 do 22:00 w piątek, 18 sierpnia.

Żagle 2023 z burzą i gradobiciem?

Załamanie pogody może popsuć plany tym wszystkim, którzy planują spędzić piątkowe popołudnie i wieczór nad Odrą w Szczecinie, gdzie rozpoczyna się wydarzenie Żagle 2023, podczas których przy nabrzeżach zacumują jednostki pływające, a po obu brzegach Odry odbywać się będą liczne imprezy, kiermasze i koncerty. Wybierając się w plener, warto zaopatrzyć się w parasole lub płaszcze przeciwdeszczowe, które uchronią przed opadami. Warto również na bieżąco śledzić prognozy pogody.

Synoptycy informują również, że ze względu na dynamiczną sytuację, stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony na wyższy stopień.

Sonda
Czy często bierzesz udział w wydarzeniach plenerowych?
Parada jednostek pływających na finał "Żagli 2022" w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany