Żagle 2021 - 31.07.2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Żagle 2021

Żagle 2021 w Szczecinie na półmetku. Tłumy nad Odrą [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-31 21:52

Tłumy szczecinian i turystów przybyły nad Odrę, by podziwiać piękne żaglowce i miło spędzić weekend w plenerze. Nie przeszkodził w tym ani porywisty wiatr, ani też chmury, które pojawiły się nad miastem. Sobota jest drugim dniem "Żagli 2021" - największego wydarzenia plenerowego w Szczecinie.

"Żagle 2021" to wydarzenie, które odbywa się zamiast odwołanego z powodu pandemii finału regat The Tall Ships Races. I chociaż żaglowców jest zdecydowanie mniej, a impreza ma nieco skromniejszy charakter, niż pierwotnie planowano, w okolicach Wałów Chrobrego i na Łasztowni nie zabrakło licznych atrakcji dla całych rodzin.

Przy bulwarach po obu stronach Odry można podziwiać zarówno duże żaglowce jak i mniejsze, równie okazałe jednostki pływające. Mieszkańcy Szczecina i turyści mogą zobaczyć z bliska m.in. olbrzymi "Dar Młodzieży" oraz nieco mniejszy, ale bardzo piękny "Shtandart" oraz wiele innych jednostek, które od piątku cumują u stóp Wałów Chrobrego i przy Nabrzeżu Starówka na Łasztowni.

Czytaj też: Żagle 2021 rozpoczęte! Morskie święto w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje dla całych rodzin, m.in. koncerty, warsztaty dla najmłodszych, stoiska z wyjątkowymi przysmakami i pamiątkami itp. Na Łasztowni działa park rozrywki Holiday Park Szczecin wraz z największym diabelskim młynem w Polsce, czyli Wheel Of Szczecin. W sobotę, w hali Netto Arena odbył się również koncert głównej gwiazdy muzycznej "Żagli 2021", czyli Cleo, podczas którego można było po raz pierwszy usłyszeć na żywo jej najnowszy przebój "Na fali", który powstał przy udziale szczecińskich artystów. Klip do piosenki został nakręcony m.in. na Łasztowni i Wyspie Grodzkiej, czyli dokładnie w tym samym miejscu, gdzie odbywają się "Żagle 2021".

Żeby można było łatwiej przemieszczać się między brzegami Odry, między Trasą Zamkową i Mostem Długim powstał most pontonowy, którym szybko można przedostać się z Bulwaru Piastowskiego na Łasztownię. Dla tych, którzy chcą dostać się na teren imprezy z najdalszych zakątków miasta, uruchomiono dodatkowe połączenia komunikacją miejską.

"Żagle 2021" potrwają do niedzieli, 1 sierpnia.

Czytaj też: Jak dojechać na Żagle 2021? Zmiany w komunikacji miejskiej

"Żagle 2021" w Szczecinie na półmetku. Tłumy nad Odrą
Nasi Partnerzy polecają