Żagle 2021 w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Żagle 2021 w Szczecinie

Żagle 2021 rozpoczęte! Morskie święto w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-30 20:35

W piątek rozpoczęła się największa impreza plenerowa tego lata w Szczecinie. Żagle 2021 to wydarzenie, które ma na celu chociaż trochę zrekompensować odwołany z powodu pandemii finał regat The Tall Ships Races. I chociaż żaglowców jest zdecydowanie mniej, a impreza ma skromniejszy charakter, w okolicach Wałów Chrobrego i na Łasztowni nie brakuje atrakcji dla całych rodzin.

Przy bulwarach po obu stronach Odry zacumowały zarówno duże żaglowce jak i mniejsze, równie okazałe jednostki pływające. Mieszkańcy Szczecina i turyści mogą podziwiać m.in. olbrzymi "Dar Młodzieży" oraz nieco mniejszy, ale bardzo piękny "Shtandart" oraz wiele innych jednostek, które w piątek zacumowały u stóp Wałów Chrobrego i przy Nabrzeżu Starówka na Łasztowni.

Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje dla całych rodzin, m.in. koncerty, warsztaty dla najmłodszych, stoiska z wyjątkowymi przysmakami i pamiątkami itp. Na Łasztowni działać również będzie park rozrywki Holiday Park Szczecin wraz z największym diabelskim młynem w Polsce, czyli Wheel Of Szczecin.

Czytaj też: Żagle 2021 w Szczecinie. Jaka będzie pogoda? [PROGNOZA POGODY]

Żeby można było łatwiej przemieszczać się między brzegami Odry, między Trasą Zamkową i Mostem Długim powstał most pontonowy, którym szybko można przedostać się z Bulwaru Piastowskiego na Łasztownię. Dla tych, którzy chcą dostać się na teren imprezy z najdalszych zakątków miasta, uruchomiono dodatkowe połączenia komunikacją miejską.

"Żagle 2021" potrwają do niedzieli, 1 sierpnia.

Morskie święto w Szczecinie. Rozpoczęły się "Żagle 2021"