Służba Ochrony Kolei

i

Autor: mat. SOK

Zachodniopomorskie: Zaparkował przy torach, mrugał światłami. Na widok patrolu rzucił się do ucieczki

2021-04-06 8:39

Zatrzymał swój pojazd w niedozwolonym miejscu, tuż przy torach kolejowych i zaczął zachowywać się dość nietypowo. Na przemian zapalał światła drogowe i awaryjne. Na dziwne zachowanie kierowcy opla zwrócili uwagę funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy patrolowali szlak Gryfino - Dolna Odra. Na widok mundurowych mężczyzna gwałtownie zareagował i rzucił się do ucieczki.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca w rejonie linii kolejowej między Gryfinem i Dolną Odrą. Podczas pełnienia służby w patrolu zmotoryzowanym, funkcjonariusze SOK zauważyli samochód marki Opel Signum zaparkowany przy szlaku kolejowym. Kierowca pojazdu dziwnie się zachowywał, zapalając na przemian światła drogowe, awaryjne oraz mijania, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję udając się w kierunku samochodu. W tym samym czasie mężczyzna gwałtownie ruszył próbując zbiec z miejsca zdarzenia.

Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za kierującym. W czasie ucieczki auto zatrzymało się. Jak się okazało w samochodzie zabrakło paliwa. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali uciekiniera. Mężczyzna zachowywał się agresywnie i irracjonalnie, twierdząc między innymi, że jest prezydentem i policjantem.

Na miejsce została wezwana policja. Okazało się, że 32-latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania samochodu odnaleziono woreczek strunowy, w którym znajdowała się marihuana.

Jaskinia hazardu w Policach zlikwidowana
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany