Zachodniopomorskie: z Jeziora Marianowskiego wydobyto KILKANAŚCIE MARTWYCH JELENI. KOSZMAR! Co tam się stało?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. dianaparkhouse

Z Jeziora Marianowskiego wydobyto KILKANAŚCIE MARTWYCH JELENI. KOSZMAR! Co tam się stało?

2021-03-03 21:02

Piętnaście łani i dwa byczki wyciągnięto w środę (3 marca) wieczorem z Jeziora Marianowskiego (Zachodniopomorskie). W akcji wydobycia martwych zwierząt uczestniczyli myśliwi, ratownicy WOPR i strażacy. Zwierzęta musiały być wyciągnięte, żeby nie doszło do zanieczyszczenia jeziora.

"Wydobyliśmy 17 zwierząt na brzeg, teraz odbiera je firma utylizująca zwierzęta" – powiedział PAP myśliwy uczestniczący w akcji Sebastian Rychter. "W większości są to łanie. Do ich utopienia musiało dojść jakiś czas temu, ale wcześniej lód i śnieg uniemożliwiały ich zlokalizowanie i wydobycie" – dodał.

Na razie nieznana jest przyczyna utonięcia jeleni. "To są łanie, więc one nie są pokusą dla ludzi. Bardziej skłaniałbym się, że dostały się na taflę jeziora gonione przez wilki, a ludzie raczej nie brali w tym udziału" – powiedział Rychter.

Zwierzęta musiały być wyciągnięte, żeby nie doszło do zanieczyszczenia jeziora – poinformowali myśliwi.

W akcji brali udział członkowie Koła Łowieckiego "Knieja" w Stargardzie oraz strażacy i ratownicy WOPR.

Przypomnijmy, podobna akcja miała miejsce wczoraj (2.03) we wsi Ścienne. Tam, z jeziora wyciągnięto zwierzęta ze stada, pod którym miesiąc temu załamał się lód. Wówczas na pomoc zwierzętom ruszyli strażacy i okoliczni mieszkańcy. 19 jeleni zginęło pod wodą, zaledwie 15 sztuk udało się uratować [CZYTAJ WIĘCEJ...].

Pod stadem jeleni załamał się lód