Strażacy ochotnicy z Zachodniopomorskiego mają nowe samochody [ZDJĘCIA]

2021-02-22 14:23

Ponad 20 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych przekazano w poniedziałek dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Pomorza Zachodniego.

- Dziś przekazujemy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego województwa 22 nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze, które trafiły do naszych jednostek OSP – powiedział w Szczecinie podczas uroczystej zbiórki zachodniopomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Jarosław Tomczyk. Jak dodał "ten dzień jest wyjątkowy, ponieważ jeszcze nigdy w historii naszego województwa w jednym roku do jednostek OSP nie trafiła tak duża liczba samochodów ratowniczo-gaśniczych".

Zobacz też: Atrakcja turystyczna w KŁĘBACH DYMU! Strażacy interweniowali w centrum Świnoujścia

- Zakup dwóch lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, siedemnastu średnich i trzech ciężkich był możliwy dzięki ogromnemu wkładowi wielu osób – kontynuował Tomczyk. - To dzięki wsparciu finansowemu wielu instytucji udało się w tym montażu finansowym zebrać kwotę nieznacznie przekraczającą 18 mln zł. Wkład finansowy zapewnili: Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, MSWiA, komendant główny i przedstawiciele samorządów.

- Szczególne słowa podziękowania i wielkie serce wysyłam do moich przyjaciół i druhów z OSP za to, że jesteście w każdej chwili z nami, za to że możemy na was liczyć, bo bez was byśmy sobie nie poradzili - powiedział komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak. Jest nas 31 tysięcy, ochotników i druhów, którzy wyjeżdżają do akcji jest ponad 200 tysięcy. To pokazuje jaką siłę stanowicie.

Na terenie Pomorza Zachodniego działa prawie pół tysiąca jednostek OSP. Zrzeszonych w nich jest 14,8 tys. strażaków ochotników. Na ich wyposażeniu jest ponad 800 pojazdów ratowniczych i pomocniczych.

Zobacz też: Proboszcz SIKAŁ na ulicy i zaatakował policjanta. Jest decyzja w sprawie bezwstydnego księdza z Gryfic

Mógłbyś zostać strażakiem? Przekonaj się! Rozwiąż test

Pytanie 1 z 16
Do gaszenia palących się metali (sód, potas, magnez) użyjesz:
Podejrzani o kanibalizm stanęli przed sądem w Szczecinie