Zachodniopomorskie: Policjanci sprawdzą bezpieczeństwo na drodze do szkoły

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zachodniopomorskie: Policjanci sprawdzą bezpieczeństwo na drodze do szkoły

Zachodniopomorskie: Policjanci sprawdzą bezpieczeństwo na drodze do szkoły

2021-08-24 10:44

Do rozpoczęcia roku szkolnego zostało już niewiele czasu. 1 września szkoły ponownie zapełnią się dziećmi. Bardzo istotne jest również, by uczniowie dotarli do szkół w bezpieczny sposób, dlatego policjanci w całym regionie, w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" kontrolują otoczenie placówek oświatowych pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze sprawdzają oznakowanie pionowe i poziome dróg oraz ulic w obrębie placówek oświatowych. Policjanci drogówki kontrolują również stan przejść dla pieszych i znaków ostrzegawczych, zasadność ich ustawienia oraz prawidłowość działania sygnalizacji świetlnej. W przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń, przekazują uwagi do zarządcy drogi, aby ten jak najszybciej usunął wszelkie nieprawidłowości.

Podczas prowadzonych działań, mundurowi będą także bacznie przyglądać się również zachowaniu kierujących poruszających się w rejonie placówek oświatowych. Będą kontrolować prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, a także sposób przewożenia dzieci.

Czytaj też: Świdwin: Ciężarówka potrąciła wózek dziecięcy. Poszukiwani świadkowie!

Policjanci będą zwracać również szczególną uwagę na zachowanie kierujących w rejonach wyznaczonych przejść dla pieszych, gdzie w rejonach szkół od września będą przemieszczały się tysiące dzieci. Będą także sprawdzać czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

Policyjne patrole pomogą również dzieciom w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię oraz wyjaśnią podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach.

Czytaj też: Cztery razy mu się udało. Za piątym wpadł. Włamywacza ze Szczecina czekają spore kłopoty

Sonda
Co sądzisz o nauce zdalnej?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu
Nasi Partnerzy polecają