Zachodniopomorskie lepsze niż Santorini i Wenecja! Pałac nad Zalewem Szczecińskim doceniony w Europie

2020-05-19 10:36

Odrestaurowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, malowniczo położony nad samym brzegiem Zalewu Szczecińskiego, zabytkowy pałac w Trzebieradzu, otrzymał prestiżowy tytuł European Best Wedding Venue 2020, czyli najlepszego miejsca w Europie na organizację wesela. Posiadłość pod Szczecinem pozostawiła w tyle obiekty położone w tak modnych miejscach jak grecka wyspa Santorini, portugalskie wybrzeże Algarve czy sama Wenecja.

Niedawno otwarty Pałac Manowce, znajdujący się między Trzebieżą i Nowym Warpnem, wśród lasów i nad samym brzegiem Zalewu Szczecinskiego, znalazł uznanie przede wszystkim dlatego, że idealnie łączy malownicze położenie z ekskluzywnymi wnętrzami, a ponadto ma specjalną ofertę dla zagranicznych par młodych. Manowce to zabytkowa nieruchomość niedaleko Szczecina, leżąca nad samym brzegiem Zalewu Szczecińskiego, otoczona rozległą puszczą, z dala od najbliższej wsi. Zbudowany na samym początku XX wieku pałac został niedawno odrestaurowany w taki sposób, aby zachować wierność pierwotnej wizji okazałej wiejskiej posiadłości.

Tytuł European Best Wedding Venue nadawany jest co roku przez European Best Destinations, największy europejski portal turystyczny. Jest to organizacja, której celem jest promocja kultury i turystyki w Europie. Co roku organizuje konkursy, m.in. na miasto najbardziej warte odwiedzenia, najlepszy kierunek podróży czy najbardziej romantyczne miejsce. Uzyskany tytuł nadaje nagrodzonym wielki prestiż. Wśród 20 najlepszych celów podróży wyróżnianych corocznie przez European Best Destinations znalazły się do tej pory cztery polskie miasta.

- Jesteśmy naprawdę szczęśliwi z powodu uzyskania tytułu European Best Wedding Venue 2020, bo jest to nie tylko wyraz uznania dla samego obiektu, ale także docenienie niezwykłych walorów krajobrazowych naszego regionu – mówi Joanna Sinkiewicz, menedżer sprzedaży w Pałacu Manowce. - Ponieważ Pałac Manowce organizuje nie tylko wesela, lecz również pobyty wakacyjne i spotkania firmowe, myślę, że dzięki temu wyróżnieniu przyciągniemy wielu gości z całego świata, którzy odkryją Polskę jako nowe, atrakcyjne miejsce na wypoczynek, wesele i imprezy firmowe.

Historia pałacu w Trzebieradzu

Pałac w Trzebieradzu (do 1945 roku – Haffhorst) został zbudowany w neoklasycystycznym stylu na początku XX wieku, prawdopodobnie według projektu Theodora Blessa. Inwestorem i pierwszym właścicielem był Georg Wegner, naczelny lekarz i dyrektor szpitala na Pomorzanach w Szczecinie.

Wcześniej, od 1754 roku w tym miejscu działała smolarnia, a następnie – także skład drewna oraz miejsce jego załadunku i spławiania.

W 1923 roku nieruchomość nabył Eduard Silbernagel. Sprzedał ją w roku 1941 Narodowosocjalistycznej Ludowej Opiece Społecznej (Nationalsozialistische Volkswohlfahrt – NSV), która przeznaczyła pałac na ośrodek szkoleniowy dla działaczy partyjnych (niem. Gauschule), a pozostałe budynki na dom dla matek (niem. Mutterheim). W czasie II wojny światowej nieruchomość nie została zniszczona. Pod koniec kwietnia 1945 roku zajęły ją wojska radzieckie, a w tym samym roku utworzono tu placówkę Wojsk Ochrony Pogranicza.

Od końca lat 40. do początku lat 90. XX wieku pałac był wykorzystywany do celów wypoczynkowych, początkowo przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a następnie jako ośrodek kolonijny władz administracyjnych Warszawy. W latach 90. nieruchomość została zakupiona przez prywatnego inwestora, który rozpoczął przebudowę pałacu i pozostałych budynków, ale porzucił tę inwestycję. Zabytkowy budynek przez wiele lat niszczał. Ostatecznie pałac i park trafiły w ręce nowego właściciela, który przywrócił im dawną świetność.

Źródło: manowce.pl

Super Raport 18 V (goście: Nitras, Migalski, Skiba)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ