Wyznaje miłość Ewie na ulicach Szczecina. Zakochany desperat? Artysta? A może zwykły wandal?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wyznaje miłość Ewie na ulicach Szczecina. Zakochany desperat? Artysta? A może zwykły wandal?

Wyznaje miłość Ewie na ulicach Szczecina. Zakochany desperat? Artysta? A może zwykły wandal? [ZDJĘCIA]

2022-05-09 22:57

To nie tylko jedno serduszko. Są ich dziesiątki, a nawet setki! Wymalowane czarnym i czerwonym markerem na ścianach, słupach, witrynach sklepowych w centrum Szczecina. Są krótkie wyznania miłości, a nawet wiersz! Wszystko z dedykacją dla tajemniczej Ewy. Kim jest tajemniczy Nomad? I czy to jest tylko głębokie uczucie, a może wandalizm?

Idąc aleją Niepodległości w rejonie Bramy Portowej i placu Żołnierza trudno ich nie zauważyć. Niewielkie czerwone serduszka i czarne napisy są dosłownie wszędzie - na ścianach budynków, na witrynach sklepowych, słupach. Czerwonymi serduszkami "ozdobiony" jest także słup ogłoszeniowy z repertuarem Opery na Zamku. Autor, który podpisuje się pseudonimem "Nomad", adresuje je do niejakiej Ewy. Są to przeważnie krótkie i zwięzłe komunikaty miłosne, a ścianie jednego z budynków przy al. Niepodległości można znaleźć nawet cały wiersz.

Czytaj też: Tak kochają szczecinianie! Zobacz nietypowe wyznania miłości [ZDJĘCIA]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Czy to desperacja spowodowana nieodwzajemnioną miłością? Jeśli nawet, to nie usprawiedliwia niszczenia budynków, bo nawet najgłębsze uczucia nie są wytłumaczeniem dla wandalizmu. A może autor wiersza chce w ten sposób wypromować swoją twórczość? Jedno z jego "dzieł" zostało opatrzone namiarami na stronę internetową, gdzie początkujący poeci prezentują swoje utwory. W twórczości Nomada możemy znaleźć ponad 50 wierszy, z czego wiele dedykowanych jest właśnie tajemniczej Ewie.

Swoją drogą, obiekt westchnień zakochanego poety mógłby jakoś zareagować i np. umówić się na randkę. W przeciwnym razie niedługo cały Szczecin zostanie zasypany "twórczością" Nomada...

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie. Kto to wymyślił?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy kary za wandalizm powinny być bardziej surowe?
Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę