Wandale zniszczyli wystawę prac Henryka Sawki

i

Autor: Facebook / Prezydent Szczecina Wandale zniszczyli wystawę prac Henryka Sawki

Brak słów...

Wystawa znanego rysownika zniszczona. "Ściana Uśmiechu" Henryka Sawki posypała się jak domino. Policja szuka trzech mężczyzn

2023-09-28 16:29

Miała być ozdobą i jedną z atrakcji odmienionej alei Wojska Polskiego w Szczecinie, a stała się celem wandali. Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę prac znanego rysownika i satyryka Henryka Sawki. Cała ekspozycja posypała się jak kostki domina. Straty są ogromne.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (27-28 września). Nieznani sprawcy przewrócili elementy wystawy prac Henryka Sawki "Ściana uśmiechu", która znajdowała się przed galerią należącą do znanego rysownika i w okolicy dawnej fontanny określanej mianem "ściany płaczu".

Około godz. 1:30 monitoring zarejestrował trzech mężczyzn, którzy przewrócili stojaki z rysunkami. Nie pomogły betonowe bloki, które miały zabezpieczyć ekspozycję przed przewróceniem przez wiatr czy wandali. Elementy wystawy przewróciły się jak kostki domina. Straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Sprawę skomentował w mediach społecznościowych prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. "Brak słów... Wystawa w al. Wojska Polskiego zniszczona. Kamery nagrały trzech jegomości bawiących się w domino. Odwagi wystarczyło im tylko na chwilę. Szybko uciekli" - czytamy we wpisie na Facebooku.

Sprawa zniszczenia wystawy prac Henryka Sawki została zgłoszona na policję.

Aleja Wojska Polskiego w Szczecinie otwarta
Nasi Partnerzy polecają