Zniszczona nawierzchnia na ulicy Bogusława

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zniszczona nawierzchnia na ulicy Bogusława

Wyremontowana ulica w centrum Szczecina już się rozpada! Fuszerka czy celowe zniszczenie? [ZDJĘCIA]

2021-07-15 17:22

Od zakończenia przebudowy ulicy Bogusława, na odcinku między placem Zgody i ul. Krzywoustego, minęło niewiele ponad dwa lata, a już w niektórych miejscach widać, jakby ostatni remont został przeprowadzony dawno temu. Przy skrzyżowaniu z ulicą Małkowskiego, na jezdni utworzył się garb, z którego mocno poluzowana granitowa kostka wręcz "wyskakuje", stwarzając zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Fuszerka czy może celowe zniszczenie? Na tę niecodzienną sytuację zwrócił uwagę szczeciński radny.

Uszkodzona nawierzchnia powoduje, że przejeżdżające pojazdy podskakują na powstałym garbie, a poluzowana kostka granitowa w każdej chwili może wyskoczyć, stwarzając duże niebezpieczeństwo. Na tę sytuację zwrócił uwagę szczeciński radny Przemysław Słowik i wystosował interpelację do prezydenta miasta, w której czytamy między innymi:

"Na niedawno wyremontowanej ulicy Bogusława X, zaraz przy skrzyżowaniu z ul. Małkowskiego, doszło do zniszczenia nawierzchni z kostki granitowej. Na całej szerokości ulicy uformował się garb, granitowe kostki są popękane, pokruszone i poluzowane. Całość widoczna na załączonych zdjęciach. Biorąc pod uwagę, że to jezdnia po świeżym remoncie, niepokoi tak znaczne uszkodzenie."

Radny pyta również m.in. czy wyremontowana ponad dwa lata temu jezdnia objęta jest jeszcze gwarancją i czy zostanie naprawiona w jej ramach, a także czy ten fragment ulicy Bogusława jest objęty monitoringiem miejskim, co mogłoby pomóc w ustaleniu powstania zniszczeń.

Czytaj też: Szczeciński "Pionier" nie jest już najstarszym kinem na świecie

Na interpelację radnego Słowika odpowiedziała zastępczyni prezydenta, Anna Szotkowska. W odpowiedzi czytamy m.in., że inwestycja została objęta okresem 72 miesięcy rękojmi (do maja 2024 roku).

"Wykonawca został pisemnie wezwany do usunięcia zgłoszonej usterki w terminie do 14 dni kalendarzowych i zajęcie stanowiska w powyższej sprawie"

- czytamy w odpowiedzi.

Anna Szotkowska poinformowała również, że miejsce, w którym doszło do usterki, nie jest objęte monitoringiem miejskim.

Niestety nie tylko w tym miejscu widać już efekty upływającego czasu i niestety zaniedbań samych mieszkańców. Ubytki kostki granitowej w chodniku czy przekrzywione słupki ograniczające parkowanie można zaobserwować również w kilku miejscach na całym wyremontowanym odcinku. Dużym problemem jest również wszechobecny brud, walające się śmieci, a także psie odchody.

Czytaj też: Szczecin w PRL. Powstaje wyjątkowe muzeum. "Będą firanki w oknach i landrynki" [ZDJECIA, WIDEO]

Sonda
Co sądzisz o estetyce w Szczecinie?
Szczecin w PRL. Powstaje wyjątkowe muzeum