Wypił coś mocniejszego i ruszył w drogę. Rowerzysta spod Myśliborza słono za to zapłaci

i

Autor: Pixabay Rowerem po alkoholu. O takiej kwocie mandatu dla cyklisty jeszcze nie słyszeliście!

Wypił "coś mocniejszego" i ruszył w drogę. Rowerzysta spod Myśliborza słono za to zapłaci

2022-06-10 7:13

67-letni rowerzysta spod Myśliborza musi przygotować się na duży wydatek, który zafundował sobie przez brak wyobraźni i odpowiedzialności. Mężczyzna najpierw uraczył się napojem wyskokowym, a następnie wsiadł na rower i ruszył w drogę. Jazdę na "podwójnym gazie" uniemożliwili mu jednak policjanci drogówki.

Policjanci z myśliborskiej drogówki, podczas służby w miejscowości Kinice (woj. zachodniopomorskie) zatrzymali do kontroli rowerzystę. Podczas rutynowych działań wyszło jednak na jaw, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

- Podczas kontroli okazało się, że 67-letni rowerzysta był nietrzeźwy - mówi asp. szt. Jacek Poleszczuk z myśliborskiej policji. - Badanie alkomatem wykazało ponad 0,60 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj też: Po ulicach Szczecina biegał... kucyk! Policjantka ruszyła w pościg

Nietrzeźwym rowerzystą okazał się mieszkaniec gminy Słońsk. Ten wybryk będzie go słono kosztował. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

- Pamiętajmy, że 1 stycznia 2022 roku wprowadzono między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) - przypomina asp. szt. Jacek Poleszczuk. - Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to wbrew pozorom ogromne zagrożenie na drodze. Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Czytaj też: Myśliborscy policjanci byli w szoku. W alkomacie zabrakło skali!

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!