Wypadek autokaru w Szczecinie. Ponad 20 rannych. Wojsko poinformowało gdzie jechali żołnierze

i

Autor: DOMIN Wypadek autokaru w Szczecinie. Ponad 20 rannych. Wojsko poinformowało gdzie jechali żołnierze

Wypadek autokaru w Szczecinie. Ponad 20 rannych. Wojsko poinformowało gdzie jechali żołnierze

2021-03-19 12:04

Żołnierze, którzy zostali poszkodowani w wypadku, jechali na próbę uroczystości w Szczecinie – poinformował w piątek oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej. W zderzeniu dwóch autobusów w piątek rano poszkodowane zostały 22 osoby.

Jak przekazał w piątek oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej kpt. Błażej Łukaszewski, żołnierze, którzy zostali poszkodowani w porannym zderzeniu dwóch autobusów, jechali ze Stargardu (Zachodniopomorskie) do Szczecina na próbę poniedziałkowej uroczystości, podczas której ponad 70 szeregowych ma otrzymać awans na kaprala.

W dwóch autobusach jechało ponad 50 żołnierzy – szeregowych i ich kilku przełożonych. "Najważniejsze, że żaden z nich nie doznał poważniejszych obrażeń. Niestety, najbardziej poszkodowany został kierowca jednego z wynajętych autobusów" – wskazał kpt. Łukaszewski.

Jak przekazała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel, ok. 60-letni kierowca doznał urazu wielonarządowego, w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Pozostali poszkodowani zostali przetransportowani do czterech szczecińskich szpitali. Wojskowi mają w większości drobne urazy - zwichnięcia, otarcia i potłuczenia. Na miejscu było 12 zespołów ratownictwa medycznego.

W wypadku na ul. Gdańskiej w kierunku centrum Szczecina brały udział cztery pojazdy – oprócz autobusów przewożących żołnierzy także dwa busy transportery bez pasażerów. Na miejscu są utrudnienia w ruchu – policja pracuje pod nadzorem prokuratora. Jak przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie sierż. szt. Paweł Pankau, obecnie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

dr Mirosław Oczkoś: Rząd wpadł w panikę [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają