Szczecin. Wielka akcja ratownicza. 20 żołnierzy RANNYCH W WYPADKU! Co tam się stało? [ZDJĘCIA, NOWE FAKTY]

2021-03-19 9:00

Około 20 żołnierzy zostało poszkodowanych w zderzeniu dwóch autobusów na ul. Gdańskiej w Szczecinie - poinformował w piątek rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak. W wypadku brały udział dwa autobusy oraz dwa busy.

Do wypadku doszło o godz. 7:52. Kierowca jednego z autobusów, które zderzyły się na ul. Gdańskiej w Szczecinie, jest ciężko ranny - poinformowała w piątek rzeczniczka pogotowia. Poszkodowane są 23 osoby - to żołnierze, którzy podróżowali jednym z autobusów. - W zderzeniu dwóch autobusów na ul. Gdańskiej poszkodowane zostały 23 osoby, z czego w najcięższym stanie jest mężczyzna, który kierował jednym z autobusów. Z urazem wielonarządowym w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala - poinformowała w piątek rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

Jak dodała, pozostałe osoby miały w większości drobne urazy - zwichnięcia, otarcia i potłuczenia. Trzy osoby doznały cięższych urazów. Pomocy poszkodowanym udzielało 11 zespołów ratownictwa medycznego.

Groby polskich piłkarzy. Samobójstwa i straszne choroby. Niezapomniani

Rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak przekazał w piątek, że poszkodowani to żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Stargardu, którzy przyjechali do Szczecina na ćwiczenia. Kierowca jednego z autobusów musiał zostać uwolniony z pojazdu przez strażaków. Autobusami podróżowały 42 osoby.

Portal gs24.pl dodaje, że w autokarach jechali żołnierze z orkiestry wojskowej 12 Brygady stacjonującej w Stargardzie. Jechali do Szczecina na próbę przed poniedziałkową uroczystością związaną z promocją na pierwszy stopień oficerski.

Na miejscu pracuje 10 zastępów pogotowia ratunkowego 9 jednostek straży pożarnej, w tym straż portowa. Ulica Gdańska w kierunku centrum jest zablokowana. Utrudnienia dla kierowców mogą tam występować nawet przez kilka godzin. Miejsce wypadku można ominąć, jadąc przez Trasą Zamkową.

Rano, w miejscu wypadku panowały trudne warunki atmosferyczne, a jezdnia była śliska. Dokładne przyczyny wypadku wyjaśni policja i prokuratura. 

Nasi Partnerzy polecają